Connect with us

LoL

SANBOX Gaming ormancısı OnFleek ırkçılıktan dolayı ceza aldı!

SANBOX Gaming ormancısı OnFleek yaptığı ırkçı söylem sebebi ile ceza aldı!

onfleek

SANBOX Gaming ormancısı OnFleek yaptığı ırkçı söylem sebebi ile ceza aldı!

OnFleek, yaptığı yayın sırasında oyun sonu bir oyuncuyu raporlarken uygunsuz bir cümle kurduğu gerekçesi ile bir ceza aldı. Oyuncu, 2021 LCK Bahar Mevsimi‘nin ilk üç maçına çıkamayacak. Bunun yanı sıra 1000 dolarlık da bir maddi ceza aldığı da yapılan açıklamada yer alıyor.

Espor yazarlarından Ashley Kang‘in haberine göre OnFleek, raporlama ekranında uygunsuz kelimeler sarf etmiş. Rapor açıklaması kısmına “En iyi Çinli ölü Çinlidir.” yazdığı için Riot Games Kore tarafından üç maç uzaklaştırma ve 1000 dolar ceza almış.

Riot Games’in cezasının yanı sıra SANBOX Gaming de oyuncuya yaptırım uyguluyor! Yine Ashley Kang’in haberine göre organizasyon, oyuncusuna 2690 dolar ve 30 saatlik toplum hizmeti cezası vermiş durumda.

2020 Dünya Şampiyonu bölgesi Kore’de mücadele eden SANBOX Gaming geçtiğimiz sezonu yedinci sırada kapatmıştı. Yani baktığımız zaman başarıları ile göze çarpan bir takım statüsünde değiller. Bu yaşanan olayın ardından OnFleek, takımı için ekstra çaba sarf etmek isteyecektir. Aksi taktirde aldığı disiplin cezası sonrasında büyüyerek takımdan uzaklaştırılmasına kadar gidebilir!

Rainbow Six Siege yeni operatörü Aruni’nin oynanış videosunu paylaştı!

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL