Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Sangal CS:GO oyuncusu Caner “Soulfly” Kesici’ye bu sefer de yangın engeli

Sangal oyuncularından Soulfly’ın binasında meydana gelen yangın, ilk maçı kaçırmasına sebep oldu.

Caner soulfly kesici

Türkiye’den çıkarak başarıya ulaşmış sayılı CS:GO takımlarından biri olan Sangal’ın oyuncularından Caner “Soulfly” Kesici yine bir engel ile karşılaştı. Geçtiğimiz dönemde vize sorunları nedeniyle bir turnuvaya katılamayan oyuncu bu sefer yangın nedeniyle bir maçı kaçırdı.

ESEA Advanced Season 42 Europe kapsamında takımı ile Rusya merkezli LF0 takımı karşısına üç maçlık bir seride çıkan Kesici, ilk karşılaşmaya yaşadığı binada meydana gelen yangın sebebiyle katılamadı. Beklenmeyen bu sorunun yaşanması ile birlikte Soulfly’ın yerini takım arkadaşı Efekan “S3NSEY” Topaloğlu aldı. Bu durum hakkında Sangal yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Bugün başarılı CS:GO oyuncumuz Caner “Soulfly” Kesici’nin yaşadığı binada, ESEA Advanced – Avrupa Ligi Playofflarında ilk maç oynanırken talihsiz bir yangın tehlikesi yaşandı. Oyuncumuzun herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır ve yangına kısa sürede müdahale edilmiştir.

Şu an oynadığımız playoff karşılaşmamızın devamında Caner yerine Efekan “S3NSEY” Topaloğlu görev alacaktır. Oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Caner “Soulfly” Kesici mücadeleyi bırakmadı

Oynanan üç maçlık serinin ilk maçına yaşadığı binada meydana gelen yangın nedeniyle katılamayan oyuncunun takımı Sangal, Dust 2 haritasında oynanan serinin ilk haritası 16-13’lük bir skor ile kaybetti.

Serinin ikinci haritası Inferno’da ise Caner “Soulfly” Kesici tekrardan sahneye çıktı. 16-11’lik bir skor ile kazanılan ikinci karşılaşmanın ardından Overpass haritasında uzatmalarda 19-17’lik bir skor ile galibiyete ulaşılması ile birlikte temsilcimiz Sangal, ESEA Advanced Season 42 Europe Playoff’larında adını bir sonraki adıma yazdırabildi.

Heyecanlı ve beklenmedik olaylar ile geçen karşılaşmanın ardından gözlerin çevrildiği oyuncu Caner “Soulfly” Kesici ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada İlk maçtayken zemin katta yangın başladı ve ben birinci katta kaldığım için evden çıkmak zorunda kaldım ve maçın geri kalanında takımımla oynamaya devam edemedim. Ama sonra takımımdan ayrılamadım, diğer maçlara döndüm ve takımım için elimden gelen her şeyi yaptım. 2-1 gg wp. diye konuştu.

Etkinliğin bir sonraki adımında Sangal, Belçika merkezli EC Brugge ile 23 Eylül Cuma günü karşılaşacak.


İlginizi Çekebilir:

ESL Pro League Sezon 16 D Grubu Bugün Başlıyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive