Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Sangal Esports’tan CS:GO oyuncusu Soulfly’ın vize durumu hakkında açıklama

Sangal Esports CS:GO oyuncusu Soulfy’ın vize durumu hakkında bilgiler paylaşıldı.

Sangal Esports kadın VALORANT takımını Purple ile güçlendirdi

Geçtiğimiz haftalarda iyi bir performans sergileyerek PGL Major Antwerp 2022 Europe RMR B etkinliğinde mücadele etmeye hak kazanan Sangal Esports, daha önce birçok Türk esporcunun ağzının yandığı vize konusu ile bir durum güncellemesi yayınladı.

14 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde yapılan ilk paylaşımda fotoğraflar ile CS:GO takımı oyuncularının PGL Avrupa RMR’a hazırlanmak için Romanya’ya uçtuklarını ve etkinliğin başlayacağı 21 Nisan tarihine kadar çalışmalarına devam edecekleri belirtildi.

İlk gönderiden birkaç saat sonra paylaşılan fotoğraflarda görülmeyen Caner “Soulfly” Kesici hakkında bir açıklama, Sangal Esports Yönetim Kurulu imzası ile yayınlandı.

Caner “Soulfly” Kesici vize süreci nedeni ile Bootcamp’e katılamadı

Yapılan açıklamada Caner “Soulfly” Kesici’nin devam eden vize süreci nedeniyle takımı ile Romanya’daki Bootcamp’e henüz katılamadığı belirtilirken, devam eden vize süreci “Oyuncumuzun Schengen vize süreciyle ilgili tüm işlemleri mümkün olan en erken tarihte başlatılmasına rağmen henüz herhangi bir olumlu ya da olumsuz sonuç alınamamıştır. Bu konuda takım yönetimimiz PGL ile devamlı iletişim halindedir.” ifadeleri ile aktarıldı.

21 Nisan Perşembe günü oynayacakları ilk karşılaşma öncesinde bu vize sürecinin olumlu olarak sonuçlanması PGL ve ilgili ülkelerin espor federasyonları dahil olmak üzere birçok kurum ile çalışmaların devam edildiği ifade edildi ve gelişmelerin taraftarlar ile paylaşılmaya devam edileceği bildirildi.

Sangal Esports yöneticilerinden açıklamalar

Takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan açıklamayı alıntılayan Sangal Esports Kurucu Ortağı Emre Ergül konu hakkındaki düşüncelerini “Çalışmalar devam ediyor. En kısa zamanda Caner’i de Avrupa’ya götürmek farz oldu :)” sözleri ile paylaşırken, bir diğer Kurucu Ortak olan Hamza Sönmez ise şöyle konuştu:

“Başvurumuzu @pglesports ile partnerlerinin yönlendirme ve destekleriyle gayet dolu/zengin dosyamızı 25 gün önce teslim ettik. Zamanlamadan dolayı bootcampin ilk günü kaçsa da enseyi karartmayalım, o vize turnuvaya kadar gelecek…”


İlginizi Çekebilir:

İstanbul’da düzenlenecek Global Esports Games 2022’nin tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive