Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Sangal Esports INTEL ESL Türkiye CS:GO Kış Sezonu Şampiyonu oldu!

Şampiyonluğa ulaşan @sangalgg para ödülünün haricinde ESL NC Global Playoff’ları biletini de kazandı.

Sangal Esports INTEL ESL Türkiye CS:GO Kış Sezonu Şampiyonu oldu!

INTEL ESL Türkiye CS:GO Kış Sezonu finali 16 Mayıs Pazar günü Sangal Esports ve fastPay Wildcats arasında oynanan karşılaşma serisi ile gerçekleştirildi. Saat 19:00’da başlayan beş maçlık seride rakibini 3-0’lık bir skor ile mağlup eden Sangal, şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Sangal Esports büyük finale yarı finallerde rakibi Çamlıca Espor’u mağlup ederek yükselirken, bir diğer finalist fastPay Wildcats ise Şahangiller Espor’u yenerek yükselmişti.

Final serisinin ilk karşılaşması Mirage haritasında oynandı. Rekabetin oldukça yüksek olduğu maçta sonuç 17-19’luk bir skor ile Sangal lehine sonuçlandı. Maçta en çok öldürmeye Wildcats’ten duggyversus ulaşırken, rakiplerine en fazla hasarı ise Sangal’dan MAJ3R verdi.

Serinin ikinci maçı Nuke haritasında gerçekleşti. Birinci maçın aksine ikinci maç 16-5’lik skor ile Sangal Esports’un açık ara üstünlüğünde sona erdi ve karşılaşmada durum 2-0 oldu.

Büyük finalin son karşılaşması ise Dust 2 haritasında oynandı. Maçın ilk 5 roundunu hanesine yazdırarak avantajı eline alan fastPay Wildcats, bu avantajı fazle etkili kullanamadı ve 16’ya 14’lük bir skor ile mağlup oldu.

Beş maçlık seride hiç kaybetmeyen Sangal ekibi, 20 bin liralık şampiyonluk ödülünü ve ESL National Championships Global Playoff: Spring 2021 biletini kazandı.


İlginizi Çekebilir:

Jahrein ile Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayınının tarihi belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive