Connect with us

Espor

Schalke 04 Esports LEC slotunu 26.5 milyon euro karşılığında sattı!

Schalke 04 yaptıkları paylaşımla hayranlarının tepkisini topladı!

Schalke

Schalke 04 Esports takımı (LEC) League of Legends Avrupa Şampiyonası lisanlarını espor arenasında alışılmadık bir ücretle Team BDS’e sattı! Takımın yaptığı açıklamaya ise taraftarlarından oldukça sert tepkiler geldi.

Yaptıkları paylaşıma “Sayın Schalke ve LEC hayranları” diyerek başlayan Schalke 04 Esports takımının açıklaması ise şu şekilde.

“Büyük bir üzüntüyle açıklıyoruz ki bugün League of Legends Avrupa Şampiyonası lisansımızı satma konusunda sona gelindi. Geçtiğimiz birkaç ayda Schalke 04 Esports takımının League of Legends Avrupa Şampiyonası’na tutunmasına ve yaşadığımız sorunlara bir çözüm bulunması üzerine çalıştık ama istediğimizi yapamadık ve bu konuda sizden özür dileriz.

Schalke 04 Esports takımı özellikle League of Legends Avrupa Şampiyonası konusunda gelişmesine rağmen futbol takımımızın küme düşmesinin ardından gelen finansal krizi atlatmak için yönetimin başka çaresi yoktu.

2022 yılından itibaren Team BDS bizim yerimize League of Legends Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. Lisansımız 26.5 milyon euro karşılığında satılacak. Team BDS’e Avrupa’nın en büyük espor turnuvasında başarılar dileriz!

Ayrıca bu süreçte bize yardımcı olan herkese teşekkür etmek istiyoruz. League of Legends arenası ve espor dünyası açısından güzel bir gelişmeyle biten bu süreci çok profesyonelce takip ettik. Bizim düşüncemize göre geçtiğimiz yıllarda League of Legends’da yakaladığımız başarı bütün futbol takımları için örnek teşlik edecek niteliktedir.

Riot Games ve League of Legends Avrupa Şampiyonası’na özellikle teşekkürlerimizi sunarız. 2016 yılının başından beri bu macerayı sürdürmeyi ve espor adına öbür takımlarla beraber fantastik işler yapmayı çok sevdik. Sizi çok özleyeceğiz ve gelecekte tekrardan buluşmayı diliyoruz.”

Her ne kadar Schalke takımının bu arenadan çekilmesine üzülsek de Team BDS’e başarılar dileriz.


VCT Türkiye Challengers 3. Aşama 1. Hafta Ön Elemelerinde ikinci gün başlıyor

FPS ve TPS hayranı; şüpheli, karamsar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor