Connect with us

Espor

Kore’nin tecrübeli ismi Score yeni sezonda karşımızda olmayacak

Score profesyonel oyunculuk kariyerini noktalıyor.

Bu dönem ligi 8. sırada tamamlayarak tıpkı Gen.G, Kingzone DragonX, Hahwha Life ve Jin Air Green Wings gibi Worlds’e gidemeyen KT Rolster’da birçok değişiklik olacak gibi görünüyor. Köklü bir değişime gitmesi beklenen takımda ilk ayrılık sinyali Score’dan geldi. 2014’ten beri KT Rolster çatısı altında yer alan Go “Score” Dong-bin için Kore macerası tamamlanıyor. Ağustos ayının başlarında yaptığı bir açıklamayla emekli olacağını belirten tecrübeli oyuncu, önümüzdeki sezon 2012’den beri yer aldığı LCK sahnesinde yer almayacak.

GEN.G, Worlds 2019’a katılma şansını yitirdi

“Sanırım bu benim LCK’deki son maçımdı”

Takımının Kingzone DragonX’i 2-1 geçtiği karşılaşmanın ardından konuşan Koreli oyuncu, “Sanırım bu benim LCK’deki son maçımdı,” diyerek yeni sezonda profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayacağını yeniden belirtti. Herkese teşekkürlerini sunan oyuncunun emekli olmasıysa KT Rolster kadrosunda nasıl bir yol izleneceği henüz bilinmiyor. Ekibin Worlds sonrasındaki tatil döneminde yeni isimleri gündemine alacağı düşünülüyor.

2012 yılında StarTale’da profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı görülen Score, 2014’te KT Rolster Bullets’a dahil oldu, hemen ardından KT Rolster ismi altında oynamaya başlayan oyuncu, 2014 yılından beri KT Rolster çatısı altında boy gösteriyor. Bu süreçte LCK’de birçok başarı yakalayan oyuncu, Worlds 2018’i de 5-8. sırada tamamlamıştı.

Taktik Savaşları item rehberi: Hangi şampiyona hangi eşya verilmeli?

Score’un LCK’deki son karşılaşmasını Kingzone DragonX’e karşı oynadı. Serinin özeti hemen aşağıda sizlerle.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor