Connect with us

League of Legends

League of Legends sezon öncesi dönemde neler değişecek?

Riot Games sezon öncesi dönem için planlarını açıkladı.

Riot Games bu yılın sezon öncesi için rünler ve koridor üzerine planlarını açıkladı. Yapımcılar açıkladıkları bilgilere göre geçen aylarda olduğu gibi orman tarafını değiştirmeyi düşünmüyorlar. Ayrıca yapılacak olan oyun değiştirici ekleme ve çıkarmalar konusunda da abartmamaya özen göstereceklerini söyleyen Riot Games, önceki yazımızda belirttiğimiz ani hasar konusuna tekrardan değinerek hasarların çok fazla olduğunu tekrardan belirtiyor. Gelin hep beraber Riot Games’in yayınlandığı o hedeflere göz atalım.

İlginizi çekebilir: Suikastçıların dikkatine: Ani hasar için dengeleme planlanıyor

Dönüşler çok daha kolay ve etkileyici olacak

Başladığımız oyunun daha ilk 10 dakikasında bittiğini çoğu zaman hissetmişizdir fakat görünen o ki bu Riot Games’in pek de deneyimlememizi istediği bir olay değil. Zaten yapılması gereken en iyi şey de bu aksilikler karşısında pes etmek değil, güzel bir geri dönüş için plan hazırlamaktır. Erken safhada kazanan taraf olmak kesinlikle belirli bir avantaj kazandırmalı ama Riot Games her iki  takım için de daha temiz ve uygulanabilir yollar açmak için adım atmayı hedefliyor.

Koridor safhası daha uzun olacak ve bunun sonunda 1 eşya bitirilebilecek

Koridor safhası gerek 1v1, 2v2’den gerek ise sürekli ve hızlı şekilde geri dönülebilirliğinden League of Legends topluluğunun en sevdiği safhalardan biri olduğu aşikârdır. Yapımcılar bu safhayı daha stabil ve daha uzun süreli yapmak istediği söylüyorlar. Oyunun hızlı bir şekilde orta koridora kaymamasını amaçlayan Riot Games, bu şekilde oyuncuların potansiyellerini kendi koridorlarında daha fazla açığa çıkarabileceğini vurguluyor. Dahası; bu plan oyuncuların koridordan çıktıktan sonra rollerini daha iyi yapabilmelerini sağlayacak ve kazanamadıkları altınlar yüzünden hasar verememe ihtimalini en aza indirgeyecektir.

İlginizi çekebilir: Ezreal güncellemesi ve dahası yola çıktı

Karar vermek başarının en önemli aşamasıdır

Dönüşlerin çoğu oyunda başarılabilir olmasını isteyen Riot Games, önde olunmasına rağmen yavaş biten oyunların oyunculara iyi bir deneyim yaşatmadığını söylüyor. Buna göre eğer bir takım zaptedilemez bir güce erişmişse, oyun bu noktadan sonra hızlıca bitmelidir. Bunun için ise yapımcılar oyun sonuna doğru üstün kartopu etkisine sahip takımlara yardım etmek değişik planlar düşünüyor.

Rünler artık istatistikler bonuslarına etki etmeyecek

League of Legends topluluğundan gelen geri bildirimleri okuduklarını söyleyen yapımcılar sisteme bir değişiklik getirmeye hazırlandıklarını belirtiyorlar. Bu değişiklik yapımcıların, rünlerin istatistiklerle olan bağını kesmeyi ve oyunculara seçecekleri şampiyonlar için daha basit seçim şansı sunulmasını amaçlıyor. Böylece oyuncu, oyun tarzına bağlı olarak seçeceği uygun rünler arasında karar verirken çok da önemli olmayan bir istatistik için zorlu kararlar vermek zorunda kalmayacak. Bu sefer de daha fazla seçeneğin devre dışı bırakıldığı gören Riot Games, çözüm olarak önemli veya kullanılmayan rünler için hafif düzenlemeler planladığını söylüyor.

Riot Games’in açıkladığı bu hedefler zaman içerisinde oyuncuların geri bildirimlerine göre değişebilir veya iptal edilebilir olduğundan şimdilik sadece bir plan olarak kalacaklardır. Yeni gelen güncellemeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

League of Legends