Connect with us

Oyun

Shin Megami Tensei V dünya genelinde 1 milyon kopya satışına ulaştı

Popüler rol yapma oyunu önemli bir kilometre taşını aştı

Shin Megami Tensei V dünya genelinde 1 milyon kopya satışına ulaştı

Atlus tarafından geliştirilen Nintendo platformuna özel popüler rol yapma oyunu Shin Megami Tensei V dünya genelinde 1 milyon kopya satışına ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında piyasaya sürülen Shin Megami Tensei V’e oyuncular yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. 2022’nin başında 800 bin adet kopya sattığı açıklanan oyun kısa süre içerisinde önemli bir kilometre taşını aştı.

Shin Megami serisinin merkezinde bulunan Tensei V’in yapım ekibinin başında Kazuyuki Yamai bulunuyor. 1 milyon kopya satışının aşılmasını kutlama amacıyla oyunun karakter tasarımcısı Masayuki Doi, Atlus’un resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir illustrasyon yayınladı. Persona serisiyle tanıdığımız Atlus şirketinin yeni yapımı Shin Megami Tensei V önümüzdeki aylarda türdeşiyle aynı popülerliğe sahip olabilir.

”Shin Megami Tensei V dünya çapında 1 milyon adet sattı! Karakter Tasarımcısı Masayuki Doi kutlamak için özel bir illüstrasyon yarattı! Desteğiniz için çok teşekkür ederiz.”

Shin Megami Tensei V post-apokaliptik dünyada geçen ve serinin önceki iki oyundaki mekanikleri harmanlayan bir rol yapma oyunu olarak piyasaya sürüldü. Modern Tokyo ile netherworld denilen ölülerin doğaüstü dünyası arasında geçen Shin Megami Tensei V, Tales of Arise ve Cyberpunk 2077 ile birlikte yılın en iyi rol yapma oyunu kategorisinde aday gösterilmişti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun