Connect with us

Espor

SHN Espor NFT projesi ile espor sektöründe ilk oldu

.@sahangillerspor hayata geçirdiği NFT projesini satışa sundu!

SHN Espor NFT projesi ile espor sektöründe ilk oldu

Şahangiller Espor Kulübü Başkanı Emrah Şahan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan paylaşımlar ile ilk sinyalleri verilen SHN Espor NFT projesi, 27 Ekim Çarşamba gününün ilk saatlerinde duyuruldu.

Türkiye’nin ilk espor NFT projesi olarak lanse edilen proje kapsamındaki eserler için belirtilene göre başarılı 3D dijital sanatçı Artyns adıyla tanınan Yunus Samet Çukurlu (artyns.com) ile bir ortak çalışma gerçekleştirilmiş.

opensea.io isimli bir NFT (Non-Fungible Token) platformu üzerinden satışa çıkarılacak NFT eserlerden ilki popüler FPS oyun VALORANT’ı konu alıyor. Cypher ile Omen ajanlarını gördüğümüz eser 0,25 Ethereum yani bugünün kuru ile 1013 dolarlık bir satış fiyatına sahip.

Takımın kurucusu Emrah Şahan SHN Espor NFT projesi ile ilgili attığı Tweet’lerde ilk olarak “Bu gece @sahangillerspor’un bir sürprizi var Gözler yarın öğlen de sağda solda belki ana akım medyada görebilirsiniz! Ekip arkadaşlarım muhteşem bir iş çıkarmış.”, daha sonra ise “Ben sabaha kadar bekleyemicem 🙂 TÜRKİYE’NİN İLK ESPOR NFT’SİNİ GURURLA SUNUYORUZ” sözlerine yer verdi.

Türk espor dünyasında blok zincir daha önce fastPay Wildcats takımının Bitci platformu ortaklığında satışa sunduğu Wildcats Fan Token ile gündeme gelmişti.


İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile bir ilke daha imza atıyor ve Türkiye miraslarını geziyor!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor