Connect with us

Fortnite

Sıfır İnşa Fortnite Modu duyuruldu!

Sıfır İnşa Fortnite modu kalıcı olarak oyunda yer alacak!

Sıfır İnşa Fortnite

Geçtiğimiz günlerde inşa etme özelliğinin oyundan “geçici” olarak kaldırılması Fortnite oyuncularını ikiye bölen bir olay olmuştu. Oyunun temel mekaniklerinden inşa etmenin oyundan kaldırılması bu özelliği beğenen oyuncular tarafından hoş karşılanmazken kimi oyuncular ise bu özelliğin oyundan kaldırılmasını sevinçle karşılamıştı. Oyunun içinde bulunulan sezonu olan “Direniş” süresince oyundan kaldırılacağı ve sonrasında geri geleceği söylenen bu inşa özelliği konusunda oyun dosyalarını inceleyen dataminerlar “İnşa Yok” özelliğinin Fortnite için kalıcı olacağı konusunda açıklamalar yapmıştı.

Veri sızıntıları sonrasında gündeme gelen İnşa Yok modu kalıcı mı olacak yoksa geri gelecek mi tartışmaları Fortnite resmi hesapları tarafından yapılan resmi açıklama ile sonuçlanmış oldu. Yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Fortnite Sıfır İnşaya Hoş Geldiniz”

“İnşa yok, problem yok. Artık her şey çatışma yeteneklerinize kalmış durumda”

Bu modun duyurusu ile oyunda her iki modun da yer alacağı kesinleşmiş oluyor. İsteyen Fortnite oyuncuları eskiden alışkın oldukları yapı inşa ederek çatışma imkanına sahip olacak. Mimar Sinan tarzı oyun stilini beğenmeyen, daha saf bir Fortnite çatışma aksiyonu isteyen oyuncular ise Fortnite Sıfır İnşa modu ile bu deneyimi tadabilecek.

Her ne kadar oyuncular istediği anda istediği oyun tarzını oynayabilecek olsa da Fortnite tarafından yapılan bu paylaşımın yorumları da bazı oyuncuların hoşuna gitmemiş gibi duruyor. Sıfır İnşa Fortnite modundan rahatsız olan oyuncular bu özelliğin oyuncu topluluğunu ikiye böleceğini, Fortnite’ın ruhuna aykırı olduğunu ve oyundan kaldırılması gerektiği hakkında paylaşımlarda bulundu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite