Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Simon “⁠twist⁠” Eliasson’un NIP ile olan bağı resmen sona erdi!

İsveçli oyuncunun Ninjas in Pajamas ile olan bağı resmen sona erdi.

İsveçli oyuncunun Ninjas in Pajamas ile olan bağı resmen sona erdi.

İsveçli oyuncu Salı günü yaptığı açıklamada, NIP ile olan sözleşmesini feshettiğini duyurdu. 26 yaşındaki oyuncu, takımın Young Ninjas üyesi Erik “⁠ztr⁠” Gustafsson’un stand-in olarak oynadığı, Astralis ve BIG’yi yenmeyi başardığı BLAST Premier Bahar Grupları mücadelelerinde bench’e çekilmişti.

“twist”, Eylül 2019’da bir AWPer olarak NIP’e fnatic’ten katıldı, ancak Tim “⁠nawwk⁠” Jonasson keskin nişancılık görevlerini devraldığı için 2020’nin ortalarında bir tüfek rolüne geçti. Son altı aydaki tüm turnuvaları ortalamanın altında sayılarla tamamlaması, onun kadrodan çıkarılmasında en etkili sebeplerden bir tanesi.

NIP Operasyon Direktörü Jonas Gundersen, Twitter’da “Burada yaptığı tüm zorlu çalışmalar göz önüne alındığında, yeni bir takım bulabilmesi için sözleşmesinden farklı bir değişiklik yapmaya karar verdik” dedi.

Twitter’da twist, geleceği konusunda kararsız olduğunu söyledi, ancak tekrar rekabet etmeye “istekli” olduğunu vurguladı. NIP ve fnatic dışında geçmişte SK, LGB ve GODSENT gibi takımlarda da oynadı.

NIP, “ztr”nin kalıcı olarak “twist”in yerini alıp almayacağını henüz açıklamadı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive