Arayı açmayalım

Espor Haber

SK Gaming ile FC Köln ortaklık anlaşmasına vardı

Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan ve CS: GO alanında elde ettiği başarılarla adını tüm dünyaya duyuran dev espor organizasyonu SK Gaming, birçok Türk oyuncunun da forma giydiği Almanya 1. Ligi yani Bundesliga’nın köklü kulüplerinden FC Köln ile ortaklık anlaşmasına vardı.

Her iki tarafta, anlaşma şartlarından gayet memnun olduklarını dile getirdi. FC Köln Genel Müdürü Alexander Wehrle verdiği röportajda, dünya esporunda önemli bir yer edinmiş şehrimizin takımı SK Gaming ile böyle bir anlaşmaya vardıkları için çok mutlu olduklarını belirttti. Bu iş için kesinlikle doğru partneri bulduklarını da ekleyen Alexander Wehrle, markete daha uygun bir strateji gerçekleştirmek için ortaklık anlaşmasına vardıklarını vurguladı.

Geçtiğimiz yıl esporun emektar organizasyonlarından fnatic de böyle bir anlaşmanın altına imzasını atmıştı. fnatic, İtalya Serie A ekipleriden AS Roma ile anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

FC Köln ve SK Gaming arasında yapılan bu anlaşmada tarafların çıkarları neler olacak?

SK Gaming oyuncuları Köln’ün tesislerine sınırsız kullanım hakkının yanı sıra kulübün fitness ve beslenme ekibiyle de ortak çalışma imkanına sahip oldu. Bu olanakların karşılığında ise Virtual Bundesliga liginde yer alan SK Gaming oyuncuları Mirza Jahic ve Timo “Praii” Gruneisen, çıkacağı maçlarda üzerinde FC Köln formasıyla mücadele edecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PLAYERBROS CUP – CANLI YAYIN

Advertisement

KAÇIRMAYIN

Benzer yazılar: Espor Haber