Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

SK Gaming kötü gidişatını sürdürüyor

SK Gaming, kendisinden beklenenin çok altında bir performans sergiliyor.

CS: GO arenalarının gelmiş geçmiş en iyi takımlarından birisi olan ve bir dönem sürekli şampiyon olarak espora damgasını vuran SK Gaming, bu seneki kötü gidişatına devam ediyor.

Bu kötü gidişata dün itibarıyla bir facia daha eklendi. Dün sabah saatlerinde Avustralya’nın Sidney kentinde başlayan IEM Sydney 2018 turnuvasında, Brezilya ekibi daha grup aşamalarından elendi. İlk maçını Çin ekibi TyLoo‘ya karşı oynayan ekip, 19-16 mağlup oldu. Bu nedenle kendi grubunun Lower Bracket aşamalarından turnuvaya devam etti. Burada da ev sahibi Grayhound ile karşılaşan SK Gaming, maçı 2-1 kaybetti ve turnuvaya çok büyük bir hayal kırıklığıyla veda etti. Grayhound serisine ise takımın en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilen Gabriel “FalleN” Toledo‘nun kötü performansı damgasını vurdu.

SK Gaming’in kötü gidişatı ne zaman başladı?

Aslında bu kötü gidiş IEM Sydney 2018 turnuvasına özgü bir şey de değil. StarLadder i-League Invitational Season 4 turnuvasından bu yana SK Gaming kendinden beklenenin çok altında bir performans sergiliyor desek yeridir. Çin’in Şanghay kentinde yapılan bu turnuvada SK Gaming, çeyrek finalde turnuvaya havlu atmıştı. Daha sonrasında IEM Katowice 2018 turnuvasına katılan Brezilya temsilcisi burada da çeyrek finalde turnuvaya veda etmişti. SK Gaming, WESG 2017 Dünya Finalleri‘nde 3 maçta bir galibiyet aldı. Bu performansla da turnuvaya grup aşamalarında elveda dedi. En son olarak IEM Sydney 2018 öncesinde DreamHack Masters Marseille 2018 turnuvasında boy gösteren SK, burada da ilk turda elenmişti. Bu vasat performansı sona erdirmek amacıyla yapılan Jake “Stewie2k” Yip transferi de pek işe yaramamış gibi gözüküyor.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive