Connect with us

Espor

SK telecom T1 Mata ve Fly’ı kadrosuna kattı, takımda ayrılıklar da yaşandı

SK telecom T1 yenilenen sözleşmelerden sonra yeni transferleri ve yaşanan ayrılıkları da açıkladı.

Dünyaca ünlü League of Legends takımı SK telecom T1, Mata ve Fly ile kadrosunu güçlendirirken bazı isimlerle de yollarını ayırdı.

İlk olarak takıma katılan transferlere bakacak olursak, destek oyuncusu Mata’nın kadroya dahil edildiğini görebiliriz. Oyuncu; daha öncesinde MVP Ozone, Samsung White, Vici Gaming, RNG formaları da giymişti. Son olarak Güney Kore ekibi KT Rolster adına mücadele eden tecrübeli destek oyuncusu, LCK 2018 Summer Playoff‘larında yer almış ve turnuvanın şampiyonu olmuştu. SKT T1’in yeni transferleri arasında Mata haricinde koç Fly da yer alıyor. Geçmişte profesyonel bir Starcraft 2 oyuncusu olan Fly, LoL arenalarında ise hep koç olarak bulundu. Kariyerine Jin Air Falcons’da başlayan tecrübeli koç, RNG ve Phoenix1 gibi takımlarda da görev yapmıştı. Koçun SKT T1’e transfer olmadan önceki takımı ise Jin Air Green Wings idi.

Mata ve Fly transferlerinin yanı sıra takımdan kimler ayrıldı?

Bu transferlerle birlikte SK telecom T1 kadrosundan ayrılan isimler de oldu. Takımda koç olarak yer alan iki isim PoohManDu ve Bengi ile yollar ayrıldı. Takımdan yapılan açıklamada iki isme de teşekkür edilirken PoohManDu’nun koçluk kariyerine devam edeceği açıklandı. Bengi’nin ise askerlik görevinde bulunacağı için kariyerine ara vereceği açıklandı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Espor