Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Skandal yorumcu Sadokist’e bir darbe de IEM’den geldi

Skandal olayların adamı Sadokist’e bir darbe de IEM’den geldi.

Twitch üzerinden yaptığı canlı yayın sırasında skandal ifadeler kullanan ve bu ifadeler nedeniyle zor günler geçiren Sadokist, bir darbe de IEM’den aldı. Daha önce bir turnuvanın yayıncı kadrosundan çıkartılan ünlü yorumcu, bugün aldığı haber ile bir kez daha yıkıldı.

Uzun bir süre ekranlarda göremeyeceğiz

Skandal olay sonrası turnuva organizatörlerinden nasıl bir tepki alacağı merak konusu olan Sadokist, ilk darbesini DreamHack tarafından almıştı. DreamHack Masters Marseille’nin yayıncı kadrosunda olduğu açıklanmasına rağmen yaşanan olay sonrası kadrodan çıkartıldığı açıklanmıştı. Aslında bu beklenen bir tepki idi. Asıl merak edilen konu Sadokist ne kadar süre ekranlardan uzak olacağı idi. İlk darbeden sonra bir özür metni yayımlayan ünlü yorumcu, yaptığının farkında olduğunu ve ekranlara geri dönmeyi sabırsızlıkla beklediğini açıklamıştı. Ancak görünen o ki ünlü yorumcunun ekranlara dönmesi uzun sürecek.

İlk yaptırım DreamHack tarafından gelmişti

DreamHack’den sonra IEM’den darbe geldi

İlk darbenin üzerinden çok geçmemişti ki IEM Sydney 2018‘in yayıncı kadrosu açıklandı. Açıklanan yayıncı kadrosunun içerisinde Sadokist’in adı olmayınca, insanlar tarafından bir çok forumda ünlü yorumcuya bundan sonra ne olacağı hakkında sorular soruldu. Hatta öyle ki yayıncıların açıklandığı haberlerin altı Sadokist ismiyle doldu taştı. Yaşanan bu olaylar sonrası hem maddi hem de manevi olarak zor günler geçiren ünlü yorumcu da herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak gelen tepkiler nedeniyle kısa bir süre içerisinde kendisinden veya organizasyon yetkililerinden bir açıklama görebiliriz.

Sadokist’in skandal olayı hakkındaki tüm detaylar

IEM Sydney ne zaman?

Avusturalya’nın Sidney kentinin ev sahipliği yapacağı turnuva, 1 Mayıs’ta başlayacak ve 6 Mayıs’ta oynanacak final serisiyle sona erecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise 250 bin dolar olacak.

Space Soldiers’ın da yer aldığı IEM Sydney 2018 turnuvası hakkındaki tüm haberlerimiz

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive