Connect with us

Espor

SKT Play-off’lara İyi Başladı

LCK Yaz Mevsimi play-offlarının ilk aşamasına iyi başlayan taraf SK Telecom T1 oldu. Afreeca Freecs ile karşı karşıya gelen SKT, 2-0’lık galibiyetle bir sonraki tura geçmeye hak kazandı.

Ligin orta dönemindeki Rift Rivals sonrası çöküşüyle dördüncü sıraya kadar gerileyen ekip, play-off’lara ilk elemeden katılmak zorunda kalmıştı. Bu sebeple ilk play-off elemesinde ligi altıncı sırada tamamlayan Afreeca Freecs ile karşı karşıya geldiler.

Bang’in durdurulamayan Tristina performansı

BO3 formatındaki serinin ilk maçında iki taraftan da hiper taşıyıcı tercihi geldi. SK Telecom tarafında Tristina ve Lulu seçimleri gelirken, AFS tarafında Twitch ve Janna kilitlemeleri yapıldı. SKT kompozisyon olarak diğer şampiyon tercihlerini tanktan yana kullanarak oyunu Tristina üzerine kurduğunu belli etti. Buna karşı ilerleyen aşamada AFS takımı, Tristina’ya giden skorları engelleyemedi. Stratejisini ve planlarını başarılı bir şekilde uygulayan SKT oyuncuları, Bang’in 6/0/1’lik performansı eşliğinde galibiyete uzandı.

İkinci maçta da SK Telecom oyuna ağırlığını koyan taraf oldu. Takımların benzer kompozisyonlarına rağmen Afreeca’nın makro oyunu SKT’nin oldukça gerisinde kaldı ve altın farkının gittikçe açılmasına sebep oldu. Serinin bu maçından da galip ayrılan SKT, 2-0’lık seri ile adını bir sonraki play-off turuna, yani çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalin adı Samsung Galaxy vs SK Telecom T1

15 Ağustos’ta Samsung Galaxy ile mücadele verecek olan son dünya şampiyonunun oldukça iyi hazırlanması gerekiyor. Buradan galip ayrılan taraf, kt Rolster’ın yarı finaldeki rakibi olacak.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor