Connect with us

LoL

SKT T1 tekrar zirveye çıkabilecek mi?

SK Telecom T1 istenilen başarıyı yakalayabilecek mi?

Geçen yıl bu zamanlar SKT T1 taraftarları için tam bir kabustu. Organizasyon kulüp tarihinde ikinci kez Worlds’e katılamamıştı ve 2017 Worlds Finalinde Samsung Galaxy’e karşı 3-0 kaybetmelerinin ardından tekrar büyük bir darbe almışlardı.

Kuzey Amerika ve Avrupa geçen sene bölge tarihlerinin en yüksek yerlerine gelirken SKT sadece izleyebilmişti, Çin ilk kez kupayı kaldırırken SKT yine sadece izleyebilmişti. Geçen sene Worlds, Kore için felaket geçmişti. Diğer bölgeler farkı kapatıyor ve Kore avantajını kaybediyordu.

Takım yapılanmaya gitti

2018’in sonunda takım kadrosunu efsane orta koridor oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok etrafında yeniden şekillendirdi. Yeni kadro adeta süper yıldızlardan oluşuyordu. Üst koridorda Kim “Khan” Dong-ha, eski LPL ormancısı Kim “Clid” Tae-min, Jin Air Green Wings’in ADC oyuncusu Park “Teddy” Jin-seong, ve efsane destek oyuncusu Cho “Mata” Se-hyeong, yeni sezonda Faker’ın yanında yer alan oyuncular oldu. DAMWON Gaming’i Playoffların ikinci turunda 3-0, Griffin’i LCK Finalinde 3-1 yenen SK Telecom T1 takımı ayrıca Worlds 2019 öncesi yeni logolarını yayınladıkları bir videoyla iddialı olduklarını bir kez daha gösterdi.

Tekrar Worlds

Takım Worlds’e son katıldığında, 2017 yılında, Samsung Galaxy’e finalde 3-0 kaybetmişti. Worlds’ü birçok kez kazanmış olan takım adeta bu başarıyı tekrar yakalamak için aç. Grubunda Royal Never Give Up ve Fnatic gibi güçlü takımların bulunduğu SKT T1’i bu sene kesinlikle çok farklı izleyeceğiz. Bu sene Worlds’teki ilk maçını 12 Ekimde Türkiye Saati ile 15.00’da oynayacak olan takımın bu seneki fikstürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Espor yazarı, içerik üreticisi. Gazi Üniversitesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmaya çalışan acımasız bir defans oyuncusu. Şef Editör, he bir de Fenerbahçeli. DM atın ben size dönerim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL