Connect with us

Espor

SKT T1 yeni transferleri Pirean ve Leo’yu açıkladı

Güney Kore’deki profesyonel League of Legends ligi olan LCK’in gelmiş geçmiş en başarılı takımı olan fakat şimdilerde sergilediği performans ile taraftarlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratan SKT T1, Choi “Pirean” Jun-sik ve Han “Leo” Kyeore‘yi yedek oyuncu olarak kadrosuna kattığını açıkladı.

Kulübün resmi Twitter hesabı üzerinden sabah saatlerinde bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamada eski bir NA LCS takımı olan fakat daha sonradan dağılan Phoenix1 takımının orta koridoru Choi “Pirean” Jun-sik ve Kore’de amatör takımlarda nişancı rolünde görev almış olan oyuncu Han “Leo” Kyeore’nin takım kadrosuna katıldığı belirtildi. Bu hamleyle birlikte takımdaki toplam oyuncu sayısı 10’a çıktı. Oyunda yer alan 5 pozisyonda da yedek oyuncu bulunduran takımın bundan sonra nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu oldu.

LCK İlkbahar Mevsimi Turnuvası kapsamında oynadığı 8 karşılaşmada tam 5 mağlubiyeti bulunan SKT T1, taraftarları ve esporseverler tarafından büyük eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Sezon başında Samsung sponsorluğundan ayrılıp Kingzone bünyesi altına girerek Kingzone DragonX adını alan ekip ise, oynadığı 8 maçta 7 galibiyet 1 mağlubiyet ile zirvede yer alıyor. Geçtiğimiz Worlds 2017 turnuvasında da SKT T1’i mağlup eden Kingzone DragonX şampiyon olmuştu.

Peki kim bu SKT T1’in yeni transferleri?

Yeni orta koridor oyuncusu Pirean, profesyonel espor kariyerine Ocak 2016’da Impulse formasıyla başlamıştı. Daha sonra sırasıyla Phoenix1 ve EnVyUs formaları da giyen oyuncunun son durağı SKT T1 oldu. Leo ise Kore dışına hiç çıkmamış amatör bir League of Legends oyuncusu. İlk profesyonel deneyimini böyle büyük bir takım ile yaşayacak oyuncu bu konuda gayet şanslı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor