Connect with us

Espor

ŞL 2022 Yaz Mevsimi 4. Hafta Karşılaşmaları Tamamlandı

ŞL 2022 4. Hafta sonunda 8’de 8 yapan NASR Esports liderliğini koruyor.

ŞL 2022 4. Hafta sonunda 8de8 yapan NASR Esports liderliğini koruyor.
ŞL 2022 4. Hafta

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2022 (ŞL 2022) Yaz Mevsimi 4. Hafta karşılaşmaları tamamlandı. 2 Temmuz Cumartesi günü oynanan 1. gün maçlarının ardından ligdeki tablo gitgide daha da kızışmaya devam ediyor. Bugün yani 3 Temmuz Pazar günü oynanan 4. Hafta 2. gün karşılaşmaları ise ligin heyecanını daha da artırmış bir şekilde izleyiciler tarafından takip edildi.

Hangi Takım Kazanır ?

Maçların sonuçlarından önce, LoLespor Twitter hesabında her lig boyunca yapılan tahmin tablosuna bir göz atalım:

https://twitter.com/LoLespor/status/1543552177599389698

Sunucuların yanı sıra Twitter hesaplarında her maç öncesi yapılan “Hangi Takım Kazanır” anketleri ile izleyicilerin de tahminleri bu yarışmaya dahil ediliyor. LoLespor takipçileri ise maçların kazananları olarak, NASR Esports, Fenerbahçe Espor, Papara SuperMassive Blaze, Galatasaray Espor ve Dark Passage olarak tahmin etmişti. Peki sunucular ve takipçiler maçların hangilerini doğru tahmin edebildi?

ŞL 2022 4. Hafta Sonuçları

4. Hafta 2. gün karşılaşmalarında sonuçlar, puan tablosunun üst kısmındaki liderlik yarışına ek olarak, tablonun orta kısımlarındaki playoff umutlarının mücadelesini körüklemiş durumda olduğunu görebiliriz. Haftanın son gününün ilk karşılaşması olan NASR Esports vs Beşiktaş Esports mücadelesinde, 8 maçta 8 galibiyet alarak liderliği önde götüren NASR Esports, rakiplerine karşı önemli puan avantajının yanında önemli bir psikolojik baskı oluşturduğu söylenebilir. Günün ikinci karşılaşmasında ise kazanan, BAO transferinden sonra ligde art arda 2. galibiyetini elde eden Fenerbahçe Espor olurken, rakibi 5 Ronin ligde 8 maçta 8 mağlubiyet alarak ligde bir iddiasının kalmadığını söylebiliriz.

Günün diğer karşılaşmasında eşit galibiyet ve mağlubiyetleri olan iki takımın mücadelesini izledik. Rakibi Papara SuperMassive Blaze’i yenerek puan tablosunda üstüne çıkan Galakticos takımı önemli bir gelişme kaydetti. 4. maçta ise, taraftarlarının tepkisini ciddi bir şekilde üstüne çeken Galatasaray Espor, Info Yatırım Aurora karşısında galip gelerek 3. galibiyetine ulaştı. Günün ve haftanın son karşılaşması, ligin üst kısmı için önemli bir maçtı ve bu kritik maçta Dark Passage karşısında galip gelen DenizBank İstanbul Wildcats puan tablosunda rakibini yakaladı.

https://twitter.com/LoLespor/status/1543621812168396803

ŞL 2022 4. Hafta 2. Gün Yıldızları

LoL Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 4. hafta 2. gün karşılaşmalarında izlediğimiz güzel oyunlardan sonra maçların en değerli oyuncuları olmaya hak kazananlar ise şu şekilde:

  • NASR Esports vs Beşiktaş Esports : Bolulu
  • Fenerbahçe Espor vs 5 Ronin : SeongHwan
  • Galakticos vs Papara SuperMassive Blaze : yzn
  • Info Yatırım Aurora vs Galatasaray Espor : Mojito
  • DenizBank İstanbul Wildcats vs Dark Passage : Serin

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi hızla devam ederken, 4. Hafta karşılaşmaları ise bu şekilde sonlandı. Geçmiş maçların tekrarları ve gelecek maçları canlı izlemek için LoLespor Twitch ve Youtube hesabını takip etmeniz yeterli. Bu heyecanlı ligde gelecek hafta görüşmek üzere!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor