Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

smooya ve Snappi, Moğolistan ekibine dahil oluyor!

smooya ve Snappi, Moğolistan ekibine dahil oluyor!

smooya ve Snappi, Moğolistan ekibine dahil oluyor!

Ünlü isimler Owen “smooya” Butterfield ve Marco “Snappi” Pfeiffer’in, Moğolistan ekibi TIGER ile görüşme halinde olduğu ve transferin bitmeye yakın olduğu öğrenildi.

HLTV.org‘un öğrendiği bilgiye göre İngiliz AWP oyuncusu smooya ve Danimarkalı oyun içi lideri Snappi, Moğol ekibe dahil olmak üzere. Yetenekli isim smooya, takımı Chaos ile Korona virüsü sebebiyle yollarını ayırmıştı. Kuzey Amerika ekibinin yanına salgın sebebiyle oluşan vize problemleri nedeniyle gidemeyen oyuncu, ülkesinde kalması sebebiyle Chaos ile olan ilişkisini kesmiş ve takımdan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Snappi ise takımı Heroic ve FunPlus Phoenix arasında yaşanan ilginç drama sonrasında yedeğe çekilen isimlerden olmuştu. Heroic kadrosunun FunPlus Phoenix adlı organizasyona transfer süreci devam ederken Snappi, Çinli organizyonun forması ile FLASHPOINT’te mücadele ediyordu. Bu sırada Astralis sebebiyle çıkan transfer anlaşmazlıklarından ötürü FunPlus Phoenix, Heroic kadrosunu bünyesine katmaktan vazgeçmiş ve oyuncuların transfer hayali de suya düşmüştü. Bu yaşananların ardından Heroic, yeniden yapılanma sürecine gitmiş ve kadroda inaktif duruma getirilen oyunculardan biri de lider Snappi olmuştu.

TIGERS transferinin arkasında yatan en büyük neden ise, TIGER’ın ESL One: Road to Rio Asya elemelerinde birinci olmuş olması. TIGER, finalde Çin’in en köklü CS:GO organizasyonlarından TYLOO‘yu mağlup etmiş ve tüm gözleri üzerine çekmişti. Eğer iddialar doğru ise TIGER kadrosu önümüzdeki günlerde şu şekilde olacak:

Mongolia Gan-Erdene “dobu” Batbold
Mongolia Batbayar “kabal” Bat-Enkh
Mongolia Erdenetsogt “erkaSt” Gantulga
United Kingdom Owen “smooya” Butterfield
Denmark Marco “Snappi” Pfeiffer

 


 

İlginizi çekebilir:

ESL One: Road to Rio Avrupa’da ilk finalist Astralis oldu

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive