Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

SON DAKİKA: DESPE, Calyx’in yerine kadroya alındı

Space Soldiers’da son dakika oyuncu değişikliği.

ESL Pro Lig Finalleri için Texas’da bulunan Space Soldiers, gelen son dakika haberi ile herkesi şoka uğrattı. Daha önceki turnuvalara gitmeyen DESPE’nin bu turnuvaya gitmesi şüphe uyandırmıştı zaten ancak gerçek şimdi anlaşıldı. DESPE, vize alamayan Calyx yerine son dakika kadroya dahil edildi.

Normal şartlar altında Calyx turnuvada yer alacaktı. Ancak vize alamamasından dolayı turnuvaya katılamadı. Onun yerine takımın yedek AWP oyuncusu DESPE takımla beraber Amerika’ya giden oyuncu oldu. Bir AWP oyuncusu olan DESPE’nin göstereceği performans takımı adına çok önemli olacak. Ayrıca bir diğer merak edilen konu ise T tarafında yaptığı taktikler genelde beş rifle üzerine olan Space Soldiers’ın, DESPE’nin kadroya katılmasının ardından herhangi bir değişikliğe gidip gitmeyeceği.

Space Soldiers’ın koçu hardstyle‘nin geçtiğimiz aylarda instagram’dan yaptığı bir canlı yayın sırasında Amerika Vizesi hakkında gelen soruya “Bizim 10 yıllık vizemiz var.” şeklinde cevap vermişti. Takımdaki diğer oyuncular herhangi bir vize sıkıntısı yaşamamışken sadece Calyx’in yaşaması merak uyandırıyor. Amerika vize verirken genelde 10 yıllık vermeyi tercih ediyor. Bu durumda daha önce Amerika’ya gitmiş olan Calyx’in hardstyle’nin dediği gibi büyük ihtimalle Amerika Vizesi vardı. Bu nedenle bir kesim Calyx’in kişisel sebeplerden ötürü de turnuvaya katılmamış olabileceğini belirtiyor. Ancak en doğru bilgiyi Space Soldiers’ın açıklamasından sonra öğreneceğiz.

ESL Pro Lig Finalleri ne zaman başlayacak?

15-20 Mayıs tarihleri arasında Amerika’nın Texas eyaletinde düzenlenecek olan ESL Pro Lig Finalleri’nde, 16 takım 750 bin dolar ödül havuzu için mücadele edecek. Turnuvada temsilcimiz Space Soldiers ile beraber dünyanın en iyi CS: GO takımları yer alıyor. ESL Pro Lig Finalleri’ni Playerbros farkıyla detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Space Soldiers güncel kadrosu

Turkey Engin “MAJ3R” Küpeli
Turkey Engin “ngiN” Kor
Turkey Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş
Turkey Ahmet “paz” Karahoca
Turkey Çağatay “DESPE” Sedef

Turkey Canpolat “hardstyle” Yıldıran (coach)

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive