Connect with us

Güncel

Son günlerin popüler mouse’u SteelSeries Rival 3’ü sizin için inceledik!

Uygun fiyatlı ve profesyonel oyuncuların tercihi olan oyuncu faresi @SteelSeriesTr Rival 3’ü sizin için inceledik.

SteelSeries Rival

SteelSeries Rival 3, oyuncular için tasarlanmış üst seviye özellikleri olmasına rağmen diğer oyuncu farelerine göre fiyatı uygun, profesyonel oyuncuların da tercihi olan bir oyuncu faresi modelidir.

Rival

Sağ el kullanıcıları odaklı tasarlanmış simetrik bir yapıya sahiptir. Düşük profilli bir yapıya sahip olup 77g ağırlığı olan bu fare çoğunlukla Claw(pençe) ve Fingertip grip(parmak ucu tutuşu) şeklinde kullanıma uygun bir faredir.

RIVAL 3

  • Hiper dayanıklı malzemelerden üretildi
  • 60 milyon tıklamaya kadar garantili mekanik anahtarlar
  • Konfor için hafif ergonomik tasarım
  • 16.8 milyon muhteşem netlikte 3 bölgeli parlak prizma aydınlatması
  • Gerçek bire bir izleme özellikli TrueMove Core optik oyuncu sensörü

Özellikleri

Rival 3 oyunlarda performansınızı en iyi şekilde sergilemenizi sağlayan SteelSeries TrueMove Core sensörü ile gelmektedir. Bu sensör 200-8.500 DPI arasında hassasiyetini ayarlayabileceğiniz, 300 IPS tarama hızında ve 35g hızlanma özelliklerine sahiptir. Bilgisayarınız ile arasında ki gecikme süresiyse 1ms’dir.

Farenin temel yapısı ise ABS plastikten yapılmış siyah mat kaplama şeklindedir. Farede kullanılan anahtarlar 60 milyon tıklama ömrüne sahip SteelSeries’in kendisinin üretmiş olduğu anahtarlarıdır. Kablosu 1.8 metre uzunluğundadır. Ayrıca farede 3 farklı böğe şeklinde ayarlayabileceğiniz oldukça parlak RGB bölge bulunmaktadır.

Rival

Rival 3 SteelSeries Engine 3 yazılım desteği ile birlikte geliyor. Bu yazılımdan farenizin DPI ayarını, tuş atamalarını ve makro atamalarını yapabilir, RGB renk efektlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca SteelSeries Engine 3 içinde bulunan uygulamalar sayesinde oyunlara özel renk efektleri, müziğe göre ışık efekti gibi birçok efekt ayarlayabilirsiniz. Örnek olarak; CS GO oyununda can seviyenize, mermi durumuna ve para durumuna gibi birçok duruma göre ışık renginizi ayarlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler

Algılayıcı

SteelSeries TrueMove Core

Sensör Türü

Optik

DPI

200–8.500 arası. 100 CPI kademeli değişim

IPS

300

Hızlandırma

35G

Tarama Oranı

1000Hz 1 ms

Düğme Sayısı

6

Anahtar Türü

SteelSeries anahtarlar, 60 milyon tıklama

Ağırlık

Kablo hariç 77g

Kauçuk Kablo Uzunluğu

1.8m

Işıklandırma

3 bölgeli RGB aydınlatma

 

Genel olarak  SteelSeries Rival 3 RGB aydınlatma noktasında gözede hitap eden ve çoğu kişinin tercih edebileceği bir tasarıma sahip, fiyatı uygun ve sunduğu özellikler bakımından iyi tercih edilebilir bir oyuncu faresidir.

 

VALORANT oyuncuları Icebox haritasında yeni bir yüksek nokta tespit etti!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel