Connect with us

builds

Son zamanlarda Bard, destek oyuncularını yüksek sıralara çıkarmak için birebir.

Bu beklenmedik değişiklikler, Bard’ın yıllardır aldığı en iyi güçlendirmeler olabilir.

Bard

League of Legends’ta Barda gelen son değişiklikler dostlarına yardım etmek ve arkadaşlarını bulma yolculuğu, oyunun en son yamasında çok daha kolay hale geldi.

Riot Games tarafından Patch 13.18’de Bard’a yapılan bir dizi düzenlemenin, “net güçlendirmeler” kategorisine daha net bir şekilde girdiği için, Bard, Gezen Bakıcı olarak bilinen şampiyonlardan biri olmaktan çıkıp destek rolünde en iyi seçeneklerden biri haline geldi. Oyunun neredeyse tüm diğer şampiyonlarına göre hâlâ geleneksel olmayan bir oyun tarzına sahip olmasına rağmen, OP.GG ve U.GG’ye göre Patch 13.18’de Bard’a yapılan çeşitli dokunuşlar, yüksek Elo’da neredeyse %52 galibiyet oranına ulaştı – birkaç yama boyunca olduğu en yüksek oran.

Ağustos’un sonunda, League of Legends şampiyonları ekibinde görevli bir oyun tasarımcısı olan Riot Yelough, ekibin Bard’ı daha geniş bir oyuncu kitlesi için daha erişilebilir hale getirmeyi planladığını açıkladı. Bu, şampiyonun kendi Şarkılarından birini alırken kazandığı hareket hızına önemli bir güçlendirme ve W yeteneği olan Bakıcı’nın Tapınağı aracılığıyla iyileştirme etkinliği dahil bir dizi düzeltmeyi içeriyordu.

Bard, büyük bir hayran kitlesi bulsa da, onu destek rolü içindeki diğer şampiyonlardan büyük ölçüde ayıran benzersiz yetenek seti nedeniyle genellikle seçilmeyen ve meta belirleyici olmayan bir şampiyon olarak kalmıştır. Ayrıca oyunun içinde belirli bir yapı yolunu hiç kullanmayan az sayıdaki şampiyondan biridir, çünkü yetenekleri hem hasar hem de destek yeteneklerini içerir ve duruma göre farklı eşya ve run seçimlerine yol açabilir – örneğin Guardian yerine Fleet Footwork tercih etmek gibi.

Bard’ın şu anda parladığı build ise, Guardian ve Locket of the Iron Solari ile koruyucu olduğu diziliş. Bu kombinasyon, yeni güçlendirmelerle birlikte, Gezen Bakıcı’nın adını taşıyan şeyi daha verimli bir şekilde yapmasına olanak tanıyacak: uzak mesafelerden müttefiklerine yetişir, onlara verilen hasarı engeller ve ardından karşılık verme konusunda yardımcı olur. Dead Man’s Plate gibi diğer eşyalar ve Swiftness veya Mobility Boots gibi ayakkabılar, kurtarma girişimlerini daha da kolaylaştırabilir.


HOWL Esports Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası şampiyonu!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


builds