Connect with us

LoL

Son zamanların OP şampiyonları Irelia ve Aatrox ikilisine sonunda nerf geliyor

Herkese müjde! Irelia ve Aatrox’a sonunda nerf geliyor!

lol yama notları

Son zamanlarda hem tekli dereceli oyunlarda hem de profesyonel maçlarda da OP şampiyon olarak görülen Irelia ve Aatrox’a nerf geliyor.

Riot Games baş tasarımcısı  Andrei “Meddler” van Roon’un resmi oyun forumunda yaptığı bir paylaşım ile bir sonraki yamada Irelia ve Aatrox‘a nerf geleceği anlaşıldı. Kendilerine neredeyse rakip tanımayan ikili, koridorlarını çok rahatlıkla kazanabiliyorlardı. Üstelik bu şampiyonların gücü hem tekli dereceli hem de profesyonel maçlarda da kullanılmak isteniyordu. Bu yüzden profesyonel maçlarda bu ikiliyi sürekli ya oynanırken görüyorduk ya da yasaklanırken. Ancak görünen o ki Riot Games bu duruma bir el atmış durumda.

Aatrox, Worlds 2018‘de Irelia’dan daha fazla tercih edilen şampiyon oldu. Genellikle üst koridorda tercih edilse de orta koridora gittiği maçlar da oldu. Gittiği koridorları domine etmeyi başaran şampiyona karşı takımların cevap vermekte zorlandığı maçlar da oldu.

Irelia ise her ne kadar Aatrox kadar tercih edilmese de metadaki popüler şampiyonlardan biri. Orta koridor veya üst koridora rahatlıkla seçilebilen şampiyon, Aatrox kadar maçlara damga vurmayı başaramadı. Ancak bir çok kez maçın kırılma anlarında sahneye çıktı ve takımları yok etmeyi başardı.

Aatrox’a iki nerf denendi

Aatrox ile iki nerf üzerinde deney yapıldı, bunlardan biri hareket hızını azaltma ve diğeri de yeteneklerinin bekleme sürelerinin kısaltılması oldu. Ancak her ikisi de fazla başarılı olamadı ki Meddler, daha fazla test yapılması gerektiğini söyledi. Meddler aynı zamanda 8.22 Yaması’nda daha ciddi değişikliklerin olabileceğini de aktardı.

Hareket kabiliyetine darbe

Irelia için ise temel hareket hızı 5 puan düşecek. Hareket kabiliyeti oldukça yüksek olan şampiyon için bu nerf tüm oyununu etkileyecek gibi duruyor. Meddler, bu nerf ile Irelia’nın hareket hızını düşürerek, yoğun hareketliliğini bir nebze de olsa durdurmak olduğunu belirtti. Hatta uzun vadede yeterli olmazsa, Riot Games Irelia’nın W yeteneğini de zayıflatacak.

Yaklaşık olarak 2 hafta sonra gelecek olan 8.22 Yaması‘nda her şeyi daha rahat bir şekilde görebileceğiz. Meddler, bu değişiklikler şampiyonların güçlerinde bir değişikliğe yol açmazsa yeni zayıflatmaların da kapıda olduğunu söyledi.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL