Connect with us

Güncel

Sony oyun indirme hızını yavaşlatma kararı aldı

Konu ile ilgili şirket CEO’sundan açıklama geldi

sony ps5

Dünyanın dört bir yanında hızla yayılan korona virüs yüzünden herkesin evlerinde olduğu şu günlerde Sony oyun indirme hızında yavaşlatmaya gidiyor.

Korona virüs yalnızca bizleri değil, neredeyse tüm dünyayı evlerine hapsetmiş durumda. Evlerinden dışarı adım atmayan insanlar ise çareyi çoğunlukla online servisler üzerinden oyun oynamak ve film izlemek gibi aktivitelerde buluyorlar. Servislere binen ağır yükün karşılanabilmesi amacıyla Youtube ve Netflix gibi firmalar video kalitesini düşürme kararı almıştı. Sony’de PlayStation için indirme hızını kısıtlayarak bu kervana katılan firmalardan oldu.

Sony oyun indirme

Şirketin başkanı ve CEO’su olan Jim Ryan PlayStation’ın blog sayfasında yaptığı bir açıklamada ”benzeri görülmemiş sayıda insan sosyal mesafeye uyduğu ve internet erişimine bağımlı hale geldiği için istikrarı korumak amacıyla üzerimize düşeni yapmanın önemli olduğuna inanıyoruz” dedi. Ryan ayrıca ”oyuncular biraz daha yavaş ve gecikmeli oyun indirmeleri yaşayabilirler. Ancak yine de sağlam bir oyun deneyiminin keyfine varacaklar” ifadelerini kullandı.

Siz de internet hız testi işleminizi gerçekleştirerek indirme hızınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 Sistem Özellikleri Oyuncular İle Paylaşıldı

 

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Güncel