Connect with us

Oyun

Söylentilere göre Sony, Horizon Forbidden West’i 2022 yılına ertelemeyi planlıyor

Erteleme kararının Eylül ayındaki Playstation etkinliğinde duyurulması bekleniyor

2022 Horizon Forbidden West

Oyun dünyasının popüler gazetecilerinden Jason Schreier‘in Bloomberg haber ajansındaki makalesinde belirttiğine göre Sony şirketi Horizon Forbidden West‘i 2022 yılının ilk çeyreğine ertelemeyi planlıyor. 2017 yılında çıkan Playstation 4 özel oyunu Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğinde olması planlanan Forbidden West, ertelenen oyunlar kervanına katılmış olabilir.

Sony’den resmi açıklama gelmedi

Geçtiğimiz ay Playstation Stüdyo Başkanı Hermen Hulst oyunun çıkış tarihinin netlik kazanmadığını ve Horizon Forbidden West’i mümkün olan en kısa sürede oyuncularla buluşturmak istediğini belirtmişti. Jason Schreier’den önce söylentilerden bahseden GamesBeat’den yazar Jeff Grubb‘a göre Sony, Horizon Forbidden West’i 2022 yılına ertelediğini Eylül ayında yapılması planlanan Playstation Direct etkinliğinde duyuracak.

Guerilla Games tarafından geliştirilen Horizon Forbidden West’in 2021 yılı içerisinde PS4 ve PS5 platformlarına çıkması bekleniyordu. PS5 kullanıcıları Sony şirketini oyunu PS4 için de çıkaracak olması yüzünden eleştirmişti. Bir önceki oyunun 10 milyon satış rakamına ulaşması sebebiyle Sony, oyunu yalnızca PS5 pazarına sürmektense PS4 kullanıcılarına da sunma kararı almıştı.

Erteleme kararı netlik kazandığı takdirde Horizon Forbidden West, Rainbow Six Extraction, Deathloop ve Back 4 Blood gibi ertelenen oyunlar arasında yerini almış olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun