Connect with us

Espor

Space Soldiers – AGO maçında rakibin yaşadığı problemler gündemde

Space Soldiers – AGO maçında yaşanan problemler gündeme geldi.

Dünyanın en büyük CS: GO ligi organizasyonlarından ESL Pro League‘e katılan ilk ve tek Türk temsilcisi Space Soldiers‘ın dün oynadığı AGO maçında bir takım problemler yaşandı.

Dün bo1 formatında 2 maç olarak oynanan seride ilk maç Mirage haritasında oynandı ve 16-4 temsilcimizin üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci maç ise Nuke haritasında oynandı. Bu maçta da kazanan taraf 16-2’lik skorla Space Soldiers oldu. Bu galibiyetlerle temsilcimiz günü 2 galibiyetle noktalamıştı. İşte tam da bu maçlarda rakibimiz olan Polonya temsilcisi AGO’nun yaşamış olduğu problemler gündeme geldi ve büyük yankı uyandırdı.

Bilindiği üzere Çin’de StarLadder ImbaTV Invitational Chongqing 2018 adı altında bir LAN turnuvası düzenleniyor. 8 takım, toplam $150.000 ödül havuzundan en büyük payı elde etmek için kıyasıya mücadele ediyor. Bu turnuva için Çin’de bulunan AGO’nun bir takım problemler yaşadığı gözlemlendi. Bu problemleri iki başlıkta açıklayabiliriz.

1- Teknik Problemler

ESL Pro League, Avrupa sunucuları üzerinde gerçekleştiğinden Çin’den bağlanan rakip takım oyuncuları maç boyunca yaklaşık 300 pingle mücadele ettiler. Bu da gecikme nedeniyle oyuncuların performansları açısından çok büyük bir sorun olarak biliniyor.

2- Saat Problemleri

Bildiğiniz üzere Çin’in Chongqing kenti ile aramızda enine olarak çok uzun bir mesafe var. Bu mesafeden dolayı da aramızda büyük bir saat farkı var. Tam 5 saat! Maçın başlama saati Türkiye saatine göre saat 23.30 idi. Yani bu da demek oluyor ki Chongqing’de saat 04.30. Turnuva için günlerdir Çin’de bulunan AGO’nun saate uyum sağlamış olduğunu düşünürsek pek verimli bir performans sergileyeceğini pek fazla tahmin edemeyiz.

AGO için turnuva nasıl gidiyor?

Polonya temsilcisi AGO, Çin’de katıldığı turnuvada gayet iyi durumda. Şimdiye kadar oynadığı 2 maçtan da galibiyetle ayrıldı ve grubunda birinci sıraya yerleşti.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor