Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, ELEAGUE Major‘de Son 16‘ya Kalarak Tarih Yazdı

CS:GO‘da bayrağımızı zirvede tutmak için büyük mücadele gösteren ve ülkemizin en iyi CS:GO takımı olan Space Soldiers yine bayrak asmamıza sebep oldu. ELEAGUE Major elemelerine katılmaya hak kazanarak önce oyunda kendi yapıştırmalarını çıkarmayı başaran ekip, şimdi de elemeleri geçerek ana turnuvaya katılmaya hak kazandı.

Uzun süredir birlikte Major hayaline ulaşmak için mücadele eden temsilcimiz Space Soldiers, sonunda tarih yazarak hayallerini gerçekleştirdi. Uzun uğraşlar ve uzun çalışmaların sonucu olarak ELEAGUE Major elemelerinde 3-1‘lik skor ile ana turnuvaya katılmaya hak kazandı. Son maçında mousesports ile karşılaşan ekibimiz maça hızlı başlayıp skoru 13-5‘e kadar taşımayı başarsa da devamında işler yolunda gitmedi ve Alman temsilcisi maçı uzatmalara götürmeyi başardı. Uzatmalarda ortaya büyük bir yürek ve karakter koyan ekibimiz sonunda bu ters giden işleri kontrole aldı ve maçı kazanmayı bildi.

Space Soldiers Tarih Yazdı İlk Kez Major‘e Katılan Türk Takımı Oldu

Elemelerde oynadığı 4 maçta 3 galibiyet, 1 mağlubiyet alan temsilcimiz ilk mağlubiyetini turnuvadaki ilk maçında aldı. Sprout karşısında beklenilmeyen bir performans sergileyerek 16-11 mağlup olsa da aynı gün yapılan AVANGAR maçını 16-9 kazanmayı başararak ilk günü 1-1‘lik skorla tamamladı. İkinci gün sahnede Misfits ekibi ile karşılaşan temsilcimiz bu karşılaşmayı da 16-13 kazanarak skorunu 2-1 yaptı ve orada neden yer aldıklarını rakiplerine kanıtladı. Son maçını mousesports takımına karşı oynayan ekibimiz 13-5 ezici bir üstünlük kurarak rakibini sarsmayı başarsa da Alman temsilcisi maçı uzatmalara götürdü. Takımımız bunun da üstesinden gelerek maçı 19-17 kazandı ve Türkiye adına bir Major organizasyona katılan ilk ve tek Türk takımı oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive