Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, FaZe karşısında galibiyet arıyor

Space Soldiers, bu akşam FaZe takımına karşı oynayacak.

DreamHack Marseille 2018’de istediği sonucu alamayan ve ondan sonra oynadığı iki ESL Pro Lig karşılaşmasında mağlubiyet alan temsilcimiz Space Soldiers, bugün FaZe takımına karşı mağlubiyet serisine son vermek için galibiyet arıyor.

ESL Pro Lig heyecanı

Temsilcimizin ESL Pro Lig’de gösterdiği performans tüm toplulukta heyecan yarattı. Dünya devlerinin de yer aldığı ligde 3. sırada yer alan temsilcimiz, rakiplerinin çoğunu yenmeyi başardı. ESL Pro Lig’de oynadığı 24 maçın 15‘ini uzatmalara gitmeden kazanmayı başaran temsilcimiz, bu istatistiği ile ligde en fazla uzatmalara gitmeden maçı bitiren takım konumunda. Lig’de ise mousesports ve NiP ile beraber 46 puanı var. Ligin birinci sırasında ise 48 puan ile Natus Vincere bulunuyor.

DreamHack iki takım için nasıl geçti?

Hem FaZe hem de Space Soldiers, DreamHack Marseille 2018 turnuvasında yer aldılar. Fakat iki takımında ortak yönü istedikleri başarıyı gösteremediler. Temsilcimiz Space Soldiers, turnuvada oynadığı ilk iki maçı kaybederek turnuvadan çok erken elendi. Maçlarda aldığı round sayısı da bir hayli az oldu. FaZe ise oynadığı 4 maçın 2’sini kazanabildi. Bu sonuçla beraber FaZe uzun zaman sonra ilk defa bir turnuvada ilk 3 sırada yer alamadı.

DreamHack Marseille 2018 Analizi: Devlerin mücadelesi

Maç saat kaçta?

FaZe ve Space Soldiers bugün karşılıklı iki maç oynayacaklar. İlk maç saat 21:00‘da inferno haritasında oynanacak. Temsilcimizin son zamanlarda inferno’da aldığı mağlubiyetleri göz önünde bulundurursak oldukça zorlu bir karşılaşma olacak gibi duruyor. 2. maç ise train haritasında saat 22:10‘da oynanacak. Temsilcimiz adına bireysel performansların daha fazla öne çıktığı bir harita olduğundan, FaZe takımına karşı şansımız inferno’ya göre biraz daha yüksek diyebiliriz. Ancak CT tarafındaki oyunumuza anında karşılık veren rakiplerimize karşı fazla yapabileceğimiz bir şey bulunmuyor.

Her ne kadar playoff biletini kapmış olsa da temsilcimizin bu maçları kazanması çok önemli. Dünya devlerinin de yer aldığı bir ligi üst sıralarda bitirme şansımız var. Umarız temsilcimiz bu durumu iyi değerlendirir ve bu güzel Perşembe gününü iki galibiyet ile taçlandırır.

Maçın canlı yayını takip edebilirsiniz

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive