Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, GG:Origin’de yarı finale yükselmeyi başardı

Space Soldiers, GG:Origin’de yarı finale yükseldi.

Temsilcimiz Space Soldiers, GG:Origin turnuvasında yarı finale yükselmeyi başardı. Rakibi Gambit’e karşı 2-1’lik bir galibiyet alan temsilcimiz, IEM Sydney 2018 turnuvasına bir adım daha yaklaşmış oldu.

İlk haritada adeta yok ettik!

Rakibimiz Gambit’e karşı bo3 formatında üç maç oynadık. Bunlardan ilki temsilcimiz Space Soldiers’ın oynamayı çok sevdiği Cobblestone haritasında oynandı. Karşılaşmaya hızlı başlayan ve aynı şekilde devam eden temsilcimiz, maçtan 16-2 gibi ezici bir skor ile galip ayrıldı. Bu maçta en dikkat çeken durum ise frag olarak üst sıralarda yer almasına pek de alışık olmadığımız ngiN oldu. En yakın takım arkadaşının 16 skor yaptığı maçta ngiN, 27 kişiyi öldürmeyi başararak adeta takımını taşıdı. Maçı tam tamına 2.52 rating ile tamamladı.

2. maç bitmek bilmedi

2. haritayı Gambit seçti. Nuke haritasında fazla oynamamış olmamız veya son nuke maçımızda gösterdiğimiz performans belkide Gambit’e nuke seçimini yaptırdı, bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ise her iki takım da bu maçta harika işler yaptı. Hatta öyle ki maç bitmek bilmedi ve sürekli uzadı. Ancak sonunda bir tarafın kazanması gerekiyordu ve bu taraf Gambit oldu. İlk maçta muhteşem işler yapan ngiN, 2. maçta bu performansını devam ettiremedi. Ondan taşıma görevini alan isimler ise XANTARES ve Calyx oldu. İki kişi toplamda 83 skor yapmayı başaran ikilinin performansı, takımlarının maçı kazanmasına yetmedi. Gambit tarafında ise özellikle mou‘nun performansı çok iyiydi. Toplamda 47 skor yapmayı başaran mou, neredeyse takımı adına tek başına oynayacaktı. Mou’nun bu etkileyici performansı uzatmalarda maçı Gambit’e kazandırdı. Gambit maçtan 25:23 galip ayrılan taraf oldu.

Yarı finale yükselecek takım 3. maçta belli oldu

GG:Origin‘de yarı finale yükselecek ve IEM Sydney 2018 turnuvasına bir adım daha yaklaşacak takım 3. haritada belli oldu. İstatistiksel olarak Space Soldiers’ın biraz daha önde olduğu inferno haritasında oynanan maçı temsilcimiz 16-8 kazandı ve adını yarı finale yazdırdı. Genelde skor tablosunda öne çıkan isimlerin olmasına alışık olduğumuz temsilcimiz, bu sefer takım olarak skora katkı vererek, dosta düşmana adeta korku saldı. Oynadığı inferno maçlarında, haritada CT tarafı avantajlı olmasına rağmen , T tarafında harika işler yapan temsilcimiz, IEM Sydney 2018 katılmak için elinden geleni yapıyor.

Yarı finalde rakibimiz Virtus.pro

Temsilcimizin yarı finaldeki rakibi ise Virtus.pro takımı oldu. Çeyrek finalde AVANGAR’ı 2-1 geçmeyi başaran Virtus.pro, 3 Nisan saat 16:00’da temsilcimiz Space Soldiers ile karşılaşacak. Karşılaşma Twitch üzerinden canlı olarak izlenebilecek. İki takımın daha önce karşı karşıya geldikleri 5 maçta Virtus.pro, Space Soldiers’a  4 kez boyun eğdi ve sadece bir maçı kazanabildi. Son maçlara bakarsak temsilcimizin büyük bir üstünlüğü söz konusu. Umarız bu durum devam eder ve temsilcimiz finale yükselmeyi başarır.

ngiN’den güzel bir performans

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive