Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, vize problemi yüzünden IEM Sydney 2018’e gidemiyor

Space Soldiers ve NAVI, IEM Sydney 2018’den çekildiklerini açıkladı.

Uluslararası CS: GO arenalarındaki en önemli temsilcimiz olan Space Soldiers, bazı problemlerden dolayı IEM Sydney 2018 turnuvasına katılma hakkını kaybetti.

Son zamanlarda büyük bir yükselişe geçen Space Soldiers, GG:Origin turnuvasında elde ettiği şampiyonlukla birlikte Avustralya’nın Sidney şehrinde düzenlenecek turnuvaya katılma hakkı kazanmıştı. Haftaya salı günü yani 1 Mayıs’ta başlayacak olan turnuva öncesi aksilikler temsilcimizin yakasını bırakmadı. Haftalar öncesinden Avustralya vizesi için başvuru yapan oyuncuların bazıları vize konusunda problemler yaşadı ve gerekli vizeyi elde edemedi. Bu problemler de Space Soldiers’ı turnuvadan çekilmek zorunda bıraktı.

Space Soldiers ile birlikte turnuvaya katılma hakkı kazanan Ukrayna ekibi Natus Vincere (NAVI) de aynı şekilde vize problemleri yaşadı ve turnuvadan çekilmek zorunda kaldı. Çekilen takımların yerine ise Avrupa Birliği’nde bulunduğu için vize problemi yaşamayacak Fransız temsilcisi G2 ve ev sahibi Avustralya ekibi Legacy dahil edildi.

IEM Sydney 2018 hakkında bilgiler!

Toplam $250.000 ödül havuzuna sahip turnuva 1 Mayıs’ta başlayacak ve 6 Mayıs’ta oynanacak olan final serisiyle son bulacak. Turnuvada 16 takım yer alacak.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

2 Yorum

2 Comments

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive