Connect with us

Espor

Space Soldiers maçında Türk izleyicilerden şok eden ölüm tehdidi

Space Soldiers maçında Türk izleyicilerden ölüm tehdidi…

Temsilcimiz Space Soldiers’ın dün akşam oynadığı maç sırasında, maçın canlı yayınını yapan sunucu Türk izleyicilerden ölüm tehdidi aldığını iddia etti.

1 Ekim Pazartesi günü ECS Season 6 Europe Challenger Cup turnuvası Epsilon – Space Soldiers maçını canlı olarak sunan GieTe adlı yayıncı yayın sonrasında resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Space Soldiers’ı destekleyen Türk seyircilerden ölüm tehdidi aldığını iddia etti.

İşte o açıklama

Canlı yayın sitesi Twitch üzerinden CS: GO sunuculuğu yapan GieTe, ECS Season 6 Europe Challenger Cup Space Soldiers – Epsilon maçında chat’in sadece İngilizce yazışmaya izin verdiği için Türk izleyiciler tarafından ağır hakaretler edildiğini ve şok eden ölüm mesajları aldığını söyledi.

Daha önce Türkiye’ye 6 kere geldim

Gündeme bomba gibi düşen bu paylaşımın altına gelen yorumlara da yanıt veren ünlü sunucu, “Daha önce 6 kere Türkiye’ye tatile geldim. Hiç kötü insanlarla karşılaşmadım. Muhtemelen, bana bu şekilde davranan birçok izleyiciden daha yaşlıyım.” dedi.

Türkiye’de daha önce bulunan ve insanlarımızı seven GieTe, bu olaylar sonrası şaşkınlığını bir türlü üstünden atamamış. Açıklamalarına yorum olarak devam eden ünlü isim, “Gelecekte bir daha maç anlatmam gerekirse, sohbet imkanını sadece abonelere vereceğim.” dedi.

Türk izleyicilerden özür mesajları

Twitter’da yaptığı paylaşımın ardından diğer Türk topluluğunun da dikkatini çeken ismin gönderisinin altı, Türk izleyicilerin yorumlarıyla doldu taştı. Bir çok kere özür dileyen izleyiciler, bir daha böyle bir durumun yaşanmayacağını söylediler.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor