Connect with us

Espor

Space Soldiers’ın WESG Hikayesi ve XANTARES’in Etkin Performansı

Space Soldiers’ın WESG performansını bir de bizden dinleyin!

Space Soldiers’ın WESG performansını bir de bizden dinleyin! Geçtiğimiz WESG turnuvasını ikinci bitirip, 150 bin dolar ödülü kasasına koyan ekip temsilcimiz Space Soldiers oldu. Finalde fnatic ile karşılaşan SS, karşılaşmayı 2-1 kaybederek turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Biz de sizler için Space Soldiers’ın WESG’deki güzel hikayesini ve XANTARES’in katkılarını anlatıyoruz! Toplanın!

WESG oyuncular için biraz kötü başlamıştı. Turnuvanın oynanacağı Çin’e giden oyuncular, kalacakları otele girdiklerinde büyük bir şok yaşadılar. Kahverengi sular, rutubetten delinmiş duvarlar ve kirli odalar… Otel odalarında sıkıntı yaşayan oyuncular Twitter hesapları üzerinden “Hayatımızda gördüğümüz en kötü otel” diyerek bu durumu paylaştı. WESG yönetimi oyuncuların bu şikayetlerinin ardından yeni ve daha lüks bir otel ayarladı ve bir özür metni yayınladı. Ancak turnuvadaki sorunlar sadece otel ile sınırlı kalmadı. Turnuvanın organizasyon kısmında meydana gelen gecikmeler ve teknik sorunlar hem oyuncuları hem de turnuvayı seyredenleri büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Bu kadar olumsuzluğun içinde yüzümüzü güldüren ise temsilcimiz Space Soldiers oldu. Space Soldiers’ın başarısı bir yana, bireysel olarak XANTARES bu turnuva öyle bir performans sergiledi ki adeta takımını omuzlarında taşıdı. Gelin Space Soldiers bu turnuvada neler yapmış beraber inceleyelim.

İlk maç Isurus’a karşı

Turnuvada ilk maçımızı Arjantin ekibi Isurus’a karşı train haritasında oynadık. 16-11 ile rakibimizi geçtiğimiz bu karşılaşmada öne çıkan isim paz oldu. paz, aldığı 27 kill ile takımın frag yükünü taşıdı ve maçı tam 1.48 rating ile tamamlayarak adından söz ettirdi. XANTARES’in 16 kill’de kaldığı karşılaşmada paz’ın etkileyici performansı maçı temsilcimiz Space Soldiers’a getirdi.

İkinci maç Fransızlara karşı

Turnuvada ikinci karşılaşmamızı Fransız ekibi Limitless’e karşı cache haritasında oynadık. İlk yarı iyi bir performans sergiledik. Maçın 2. yarısında biraz sendelesek de maçı 16-11 kazanmayı başardık. Bu maç adeta XANTARES’in turnuvaya hoş geldin maçıydı. Maçın sonunda tam 29 kille ulaşan Xantares, 1.59 rating ile maçın yıldızı oldu. Yıldız oyuncu, maç boyunca round başına rakiplerine 115.9 hasar vermeyi başarmıştı.

Bir kez daha yıldız Xantares!

Turnuvada üçüncü maçımızı Endonezya ekibi Recca’ya karşı oynadık. Bu karşılaşma, oynadığımız ilk 2 maça göre daha kolay geçti. Temsilcimiz karşılaşmayı cbble haritasında 16-6 kazanmayı başardı. XANTARES bu karşılaşmada sadece 8 kere öldü ve tam 24 kill almayı başardı. Maçı tam tamına 1.89 rating ile tamamlayan oyuncu, cbble haritasında oynadığı drop oyunu ile adeta rakibine kök söktürdü. Maç boyunca round başına rakiplerine tam 106.3 hasar vermeyi başardı.

Turnuvada 2. gün

Turvanın 2. gününde rakiplerimiz Bravado, Teamone ve Order ekipleriydi. Maçlar 2 harita üzerinden oynandı. Turnuvada oynadığı 4 maçı da kazanan ekibimiz ilk puan kaybını 2. grup aşamasında Teamone ekibine karşı yaşadı ve maç 1-1 sona erdi. Kalan karşılaşmalarını kazanan temsilcimiz adını çeyrek finale yazdıran ekip oldu. Bu karşılaşmalarda öne çıkan isim yine XANTARES’ti. Bravado maçında 50, Teamone karşısında 48, Order karşısında ise 46 kill almayı başaran temsilcimiz, 3 karşılaşmada toplam 144 kill almayı başardı. Ortalama 1.30 rating ile oynayan XANTARES, bu üç karşılaşmada rakiplerine round başına ortalama 95-100 arası hasar vererek turnuvanın en dikkat çeken oyuncularından olmayı başardı.

Çeyrek finalde rakibimiz GODSENT

Çeyrek finalde İsveç ekibi Godsent ile karşılaştık ve 2-0 gibi net bir skor ile maçı kazanmasını bildik. Daha önceki maçlarda olduğu gibi bu karşılaşmada da öne çıkan isim XANTARES oldu. Oynanan 2 haritada toplam 44 kill almayı başaran oyuncu, rakiplerine round başına 97.7 hasar vermeyi başardı. Karşılaşmayı ise 1.30 rating ile tamamladı.

Bu sonuçla beraber yarı finale yükselmeyi başaran SS, yarı finalde Rusya ekibi ile karşılaştı. Dosia, seized ve electronic gibi güçlü isimleri kadrosunda bulunduran Rusya ekibine karşı 2 haritada da galip gelerek 2-0 maçı kazanan takımımız, böylece adını finale yazdırmayı başardı. İki haritada toplam 50 kill alan XANTARES ise oynadıkları round başına rakiplerine toplam 103.7 hasar vermeyi başardı. Maçıysa 1.58 rating ile tamamladı.

Final maçında İsveç ekibi fnatic ile karşılaştık. Turnuvayı takip edenler oldukça çekişmeli ve heyecanlı bir maç izlediler. Son haritayı ve maçı kazanmaya yakın taraf Space Soldiers’dı. Fakat fnatic tecrübesini de konuşturarak geri gelmeyi başardı ve turnuvanın galibi oldu. Bu galibiyetle kasasına ise tam 800 bin dolar ödül koydu. XANTARES ise bu karşılaşmada toplam 61 kill aldı ve round başına rakiplerine 77.3 hasar vermeyi başardı. Maçı ise 1.08 rating ile tamamladı.

Her ne kadar turnuvayı kazanamamış da olsalar temsilcimizi gösterdikleri muhteşem performans için tebrik ediyoruz. Özellikle Space Soldiers’ın turnuvada oynadığı 9 maçın 7’sinde yıldızlaşmayı başaran Xantares’i tebrik ediyoruz.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor