Connect with us

LoL

Spica kendini kanıtlamaya hazır!

Eski TSM Akademi Ormancısı Spica, tekrardan kendini kanıtlamaya hazır.

Spica takma adı ile bilinen Mingyi “Spica” Lu, ilk kez 2018 yılında Echo Fox akademi takımı tarafından deneme sürecine alınmasıyla League of Legends profesyonel arenaya ilk adımlarını attı.

Yaklaşık 5 aylık kendini gösterme sürecinin ardından 2019 yılının Nisan ayında TSM Akademi takımına transfer oldu. Spica’nın adı çok geçmeden TSM’in ana kadrosu ile anılır oldu. Hatta LCS 2019 yaz mevsiminde serinin son 2 maçında o zamanlar TSM’in ana kadro ormancısı Matthew “Akaadian” Higginbotham‘ın yerine geçti.

Mingyi Lu, bu değişikliğin verdiği heyecanı şu cümlelerle anlattı: “Çağırıldığımda çok şaşırmıştım. Başlangıçta şok olmuştum, bir gün akademi liginde oynarken diğer gün LCS scrim’leri atıyordum. Alışmak biraz zaman aldı çünkü LCS’te çok daha iyi oyunculara karşıydım.

Mingyi Lu ana kadroya alındığı bu 2 maçta da akılda kalıcı hareketler sergiledi. Bunlardan biri de FlyQuest‘e karşı sahneye çıktığı ilk maçta Baron çalmasıydı. Spica, tekrar TSM ana kadrosuna çağırılana kadar TSM’in akademi liginde oynadı.

TSM Spica

TSM Ormancısı Mingyi Lu

Spica’dan sonra şansını Dardoch ile deneyen TSM, istediği sinerjiyi yine bulamadı. Geçtiğimiz sezonun kötü bir sezon olmasının sorumluluğu pek çok kişi tarafından Dardoch’a yüklendi. Bu yaz TSM Dardoch‘un ormancı rolünden ayrılması ile Spica ile tekrar anlaşma sağlandı. Geçtiğimiz 2 sene de NA‘yı, Uluslararası Arena’da temsil edemeyen TSM tarihinde 2. kez bu duyguyu yaşadı.

Okumak isteyebilirsiniz : Biofrost yanlışlıkla TSM’in yeni ormancısını sızdırmış olabilir

 

Mingyi Lu, üzerindeki baskıyı şu sözlerle anlattı: “Doublelift’in de geri dönmesiyle, onun eskiden TSM’de olduğu zamanlardaki başarısı göz önüne alındığında, pek çok insan bu kadronun çok iyi işler başarmasını gözlüyor. Üzerimde biraz baskı var ama ben bu baskının iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Beni daha iyi oynamaya ve gelişmeye motive ediyor.

2 yıl üst üste uluslararası arenada başarı gösteremeyen TSM bakalım bu sene yeni kadrosuyla işleri yoluna koyabilecek mi?

LCS Yaz Mevsimi TSM ana kadrosu ise şöyle:

  • Broken Blade (Üst Koridor)
  • Spica (Ormancı)
  • Bjergsen (Orta Koridor)
  • Doublelift (Nişancı)
  • Biofrost (Destek)
1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL