Connect with us

Espor

St. Clair College, 15.000 metrekarelik espor tesisi planlarını duyurdu!

Üniversite, espor merkezinin, türünün halka açık en büyük tesisi olacağını iddia ediyor.

Kanada üniversitesi St. Clair College, okulun Windsor, Ontario’daki Güney Kampüsünde 15.000 metrekarelik espor tesisinin inşasını duyurdu.

Açıklamaya göre tesis, St. Clair Saints Varsity Esports takımına ev sahipliği yapacak ve oyun yarışmaları için önde gelen bir yer olarak hizmet vermenin yanı sıra çeşitli etkinliklere, yaz kamplarına, izleme partilerine ve daha fazlasına ev sahipliği yapacak.

St. Clair College Esports Direktörü Shaun Byrne, duyuru hakkında bir yayında şu sözlere yer verdi:

“Bu yeni espor tesisi gerçekten bizim için yapbozun son parçası. En üst düzey akademik, üniversite ve kulüp e-spor programlarımız var, ancak şimdi tek bir çatı altında birbirine karışarak benzersiz derecede sinerji sağlayacaklar.”

Tesiste altıya karşı altı yarışma aşaması, 64 oyun bilgisayarıyla donatılmış açık bir oyun laboratuvarı, sekiz konsol istasyonu içeren bir konsol salonu, beş ayrı ses geçirmez yayın odası ve bir espor sınıfı yer alacak.

Ayrıca tesis, üniversitenin Espor Yönetimi ve Girişimcilik akademik programı için bir yayın stüdyosu ve doğrudan yayın stüdyosuna bağlı üç özel VR alanı içerecek.


İlginizi Çekebilir:

Riot Games, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası için ev sahibi şehirleri açıkladı

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor