Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

StarLadder ImbaTV Invitational Chongqing 2018 turnuvası sonuçlandı

StarLadder ImbaTV Invitational’da sona gelindi.

22 Mart 2018 tarihinde Çin’in Chongqing kentinde başlayan StarLadder ImbaTV Invitational Chongqing 2018 CS: GO turnuvası, bugün oynanan final serisiyle sonuçlandı.

Final maçında ev sahibi ekip TyLoo ile Rusya’nın güçlü temsilcilerinden Spirit karşı karşıya geldi. Maç bo3 formatında oynandı. İlk harita TyLoo tarafından Inferno olarak belirlendi. İlk yarısını 8-7 geride kapatan ev sahibi ekip, ikinci yarıda güzel bir performans sergileyerek 16-11 kazandı. Bu sonuçla seri 1-0’a gelmiş oldu.

İkinci harita ise Spirit tarafından Overpass olarak seçildi. İlk yarıyı geçtiğimiz haritadaki gibi 8-7 önde kapatan Spirit, ikinci yarıda tekrardan geri dönüşe engel olamadı ve 16-13 kaybetti. Seride durumu 2-0’a getiren TyLoo, şampiyonluğunu taraftarının önünde ilan etmiş oldu. TyLoo takımından HaoWen ”somebody” Xu, sergilemiş olduğu 46 öldürme 37 ölümlük performansla galibiyete büyük katkı koyan isimlerden oldu. Spirit takımının önemli oyuncularından Vadim ”DavCost” Vasilyev ise 29 öldürme 38 ölümlük performansıyla büyük hayal kırıklığı yarattı.

Takımlar StarLadder ImbaTV Invitational Chongqing 2018 turnuvasından ne kadar gelir elde etti?

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan TyLoo, tam $75.000 büyük ödülün sahibi oldu. İkinci olan Spirit ise $35.000 ödülü kasasına ekledi. Geçtiğimiz günlerde Space Soldiers karşısında yaşadığı problemlerle de gündeme gelen AGO ise turnuvayı 3. olarak tamamladı ve $15.000 ödülün sahibi oldu. Space Soldiers-AGO maçında yaşanan problemlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive