Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

StarSeries i-League Antalya’da birinci gün sona erdi!

Belek’teki turnuva muhteşem karşılaşmalara sahne oldu!

Antalya’nın Belek ilçesinde düzenlenen StarSeries i-League Season 8’de, günün ilk karşılaşmalarında galip gelen ekipler Vitality, North ve fnatic olmuştu. Özgür “woxic” Eker’li mousesports’un kayıpla geçirdiği ilk günün diğer sonuçları ise şu şekilde:

Renegades – MIBR (2-1)

Kadrosunda bir türlü dikiş tutturamayan Brezilya ekibi MIBR, Avustralya temsilcisi Renegades karşısındaydı. Muhteşem bir mücadelenin ortaya koyulduğu ilk harita Inferno’da skor 15-15’e geldi ve uzatmalara gidildi. Uzatmalarda 19-16 ile galip gelen taraf ise Gabriel “FalleN” Toledo önderliğindeki MIBR oldu. İkinci harita Dust2’de ise Avustralyalılar “Biz de varız!” dedi ve 16-12’lik skorla galip gelerek seride beraberliği yakaladı. Son harita Mirage’de ise yine 15-15’lik skor sonucu uzatmalara giden muazzam bir Counter-Strike şöleni vardı. Uzatmaların da 18-18 ile tamamlanması ile bir kez daha uzayan haritada, 22-20’lik skor sonucu galip gelen taraf Renegades oldu. Kadrosunu Vito ‘kNgV-‘ Giuseppe ile güçlendiren MIBR ise, bir turnuvaya daha hayal kırıklığı ile başladı.

Vitality – North (2-1)

A grubunun kazananlarının karşılaşmasında, mousesports’u deviren North ve Invictus’u kolay geçen Vitality karşı karşıyaydı. Danimarkalı ekibin seçimi olan Inferno haritası ile seri başladı. Rakibinin seçtiği haritada 16-8 ile galip gelip durumu 1-0’a getiren Vitality, kendi seçtiği harita olan Dust2’de ise 12-16 ile mağlup oldu ve seride kazananı belirleyecek olan son haritaya geçildi. Nuke haritasında ise T tarafında başlayan Fransızlar, ilk yarıyı 10-5 önde kapatmayı bildi. CT tarafında da savunmada ipleri elden bırakmayan Vitality, 16-6’lık skor seride durumu 2-1’e getirdi ve günü iki galibiyetle kapatmış oldu.

fnatic – Renegades (0-2)

A grubunun diğer kazanan ekiplerinin karşılaştığı maçta fnatic ve Renegades karşı karşıya geldi. Günün ilk karşılaşmalarında Brezilya ekiplerinin ikisi de günü mağlubiyet ile kapatmıştı. Brezilya ekiplerinden Imperial’i fnatic, MIBR’i ise Renegades bozguna uğratmıştı. Bu kez ise serinin ilk haritası Renegades’in seçimi olan Mirage oldu. T tarafında başlayan Avustralya ekibi, ilk yarıyı 11-4’lük skor ile önde kapattı. İsveç devi uykusundan uyansa da her şey için artık çok geçti. 16-9’luk skor ile ilk harita puanı Renegades hanesine yazıldı. Serinin ikinci haritası ise fnatic’in seçimi olan Inferno’ydu. Yine CT tarafında başlayan İsveç ekibi, bu kez daha kararlı bir görüntü çizdi ve 9-6 ile ilk yarıyı önde sonlandırdı. Fakat ikinci yarıda bu çizgisinden eser olmayan Jesper “JW” Wecksell ve ekibi, Renegades’in geri dönüşüne engel olamadı ve Avustralya temsilcisi, 16-13 ile galip gelerek Vitality’nin ardından günü iki galibiyetle kapayan ikinci takım oldu.

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive