Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

StarSeries i-League Season 6 turnuvasında şampiyon belli oldu

StarSeries i-League Season 6 sona erdi.

Ukrayna’nın Kiev kentinde düzenlenen StarSeries i-League Season 6 CS: GO turnuvasında final serisi dün oynandı ve şampiyon belli oldu.

Yarı finalde OpTic’i mağlup eden ENCE, ABD ekibi NRG’yi mağlup eden Vega Squadron ile karşılaştı. bo5 formatında oynanan final serisi Türkiye saatiyle saat 17.05’de başladı. İlk harita ENCE tarafından Train olarak seçildi. İlk yarıyı 10-5 önde kapatan ENCE, ikinci yarıda üstünlüğünü koruyamadı ve maçtan 16-14 mağlup ayrıldı. İkinci harita olan Inferno’nun ilk yarısında 12-3 skorla tekrardan ENCE üstünlüğü vardı. Bu sefer geri dönüş olmadı ve kazanan taraf ENCE oldu. Seri 1-1’e gelmişken üçüncü harita Finlandiya ekibi tarafından Dust2 olarak tercih edildi. Maçta kazanan taraf 16-12 ile tekrardan ENCE oldu ve seride 2-1 öne geçmeyi başardı. Dördüncü harita olan Mirage’de ilk yarıyı 9-6 geride kapatan Vega Squadron, ikinci yarıda geri dönüşe imza atarak maçtan 16-12 galip ayrıldı.

Serinin beşinci ve son haritası ise Overpass idi. İlk yarıyı 12-3 gibi rahat bir skorla önde kapatan ENCE, ikinci yarıda da üstünlüğünü korumayı bildi ve maçı 16-9 skorla kazanan taraf oldu. Seriyi 3-2’ye getiren Finlandiyalı ekip, şampiyonluğunu ilan eden taraf oldu. Final serisine damga vuran performansı ise ENCE oyuncusu Jere “sergej” Salo sergiledi. Tam 103 kez öldüren sergej, bunun karşılığında 77 kere öldü ve 1.28 rating elde etti. Maçtaki en düşük rating ise Vega Squadron oyuncusu Pavel “hutji” Lashkov‘un oldu. 65 kez öldürmesine rağmen tam 97 kez ölen hutji, sadece 0.77 rating elde etti.

StarSeries i-League Season 6 turnuvasının MVP ödülünü kim kazandı?

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan ENCE ekibinin 16 yaşındaki yıldızı Jere “sergej” Salo, turnuvanın MVP ödülünü kazanan oyuncu oldu. sergej’in turnuva boyunca sergilediği performansla ulaştığı rating ise 1.23.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive