Connect with us

Espor

Steam Küratörleri artık engellenebilir durumda

Artık Steam Küratörlerini Engelleyebileceksiniz

Valve, aralık ayında, Steam Küratörleri sisteminde, “Bildiğiniz ve güvendiğiniz Küratörlerini bulup takip etmeyi” kolaylaştırmak amacıyla bazı önemli değişiklikler yaptı. Artık kullanıcılar kendileri için uygun oyun ve yazılımları önermeyen veya doğru puanlamayan Küratörleri bir daha görmemek için engelleyebilecek.

Bir Küratörü engelleyerek oyun platformunun anasayfanızda onu bir daha görmemek üzere başka bir gezegene yollayabilirsiniz. Başka bir adımda ise Steam’in önerdiği tüm Küratörleri engelleyerek herhangi bir Küratör görmeyi bırakabilirsiniz.

“Bu özellik Steam’in özelliklerini hassaslaştırmaya yönelik çabaların bir parçası”

Bu oldukça küçük ve eklenmesinde geç kalınmış bir özellik olarak gözükebilir fakat bu oyun önerisi sisteminden nefret eden oyuncuların yüreğine su serpecek gibi gözüküyor. Bir Valve temsilcisi bu özelliği, “Steam’in hizmetini ve özelliklerini hassaslaştırmaya yönelik çabalarımızın bir parçası” olarak tanımladı.

Küratör nedir?

Yazı boyunca bahsettiğimiz Küratörler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen takipçilerimiz için sistemi kısaca şöyle açıklayabiliriz: Valve tarafından sisteme kabul edilen kişi veya grupların, oyuncular için tavsiye, inceleme ve eleştiri yapabildiği bir sistemdir. Böylece oyuncular bu sayfalara girerek yeni oyunlar keşfedebilir veya oyun hakkında yeni bilgiler edinebilir.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor