Connect with us

Oyun

Steam’den bir yasaklama geldi!

Valve Corparation tarafından finanse edilen ve geliştirilen Steam Platformu oyunların dağıtıcılığını üstelenen ve oyunlardaki sosyallik algısına çağ atlatan bir sosyal oyun platformudur.

steam

Valve Corparation tarafından finanse edilen ve geliştirilen Steam Platformu oyunların dağıtıcılığını üstelenen ve oyunlardaki sosyallik algısına çağ atlatan bir sosyal oyun platformudur. Bilindiği üzere birçok ünlü oyun geliştiricisinin ve bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlayabildikleri ve satışından gelir elde edebildikleri Steam’de yerinde bir yasaklama geldi. Yasaklama “Emoji Evolution” isimli oyunun geliştiricisine ömür boyu Steam Ban şeklinde uygulanacak. Yasağın sebebi ise oldukça ilgi çekici.

Steam Platformu “Emoji Evolution” isimli oyunun bağımsız geliştiricisini platformdan yasakladı. Bunun sebebi geliştiricinin akıl dolu bir geliştirici ismi koymasından kaynaklı. Steam geliştirici ismini “Very Positive” yapan bağımsız oyun geliştiricisi birçok dikkatsiz oyuncuyu hedef aldı. Oyunun yanında yer alan çok olumlu ibaresine ve oyunun özenle hazırlanmış resimlerine aldanan dikkatsiz oyuncular oyunu satın almaya başladı. Ancak bağımsız geliştiricinin mutluluğu çok da uzun sürmedi. Valve, durum ortaya çıktıktan hemen sonra oyunu ve hesabı kaldırdı. Oyunun geliştiricisi ise kendini Steam hesabı açarken ve isim alırken herhangi bir kısıtlama olmadığı ve Steam tarafından izin verilen bir ismi aldığını söyleyerek savunuyor. Ayrıca Steam tarafından manipülasyon yapmak ile suçlanan geliştirici tüm suçlamaları reddediyor.

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Oyun