Connect with us

VALORANT

SuperMassive Blaze ve Acend nasıl oldu da aynı gruba düştü?

SuperMassive ve Acend’in aynı gruba düşmesindeki sebebi Riot Games açıkladı.

SuperMassive Blaze vs Acend

Berlin gruplarının açıklanmasının ardından temsilcimiz SuperMassive ve Acend‘in aynı gruba düştüklerini öğrendik. Peki nasıl oldu da Avrupa bölgesinden 2 takım aynı gruba düştü?

Riot‘un resmi açıklaması şu şekilde:

“Turnuva, GSL tarzı grup oyunundan ve ardından sekiz takımlı tek eleme grubundan oluşacaktır. Takımlar ilk olarak Challenger etkinliklerindeki son sıralamalarının ve bölgelerinin gücünün bir kombinasyonuna dayalı olarak dört beraberlik havuzuna ayrıldı.

1. Havuz – NA #1, EMEA #1, KR #1, BR #1
2. Havuz – NA #2, EMEA #2, LATAM #1, SEA #1
3. Havuz – JP #1, BR #2, KR #2, EMEA #3
4. Havuz – NA #3, SEA #2, JP #2, EMEA #4

Daha sonra her bir havuzdaki her takım rastgele dört gruptan birine (Grup A-D) çekildi. Herhangi bir noktada, bir takım kendi bölgesinden bir takımı olan bir gruba çekilirse, o zaman bir sonraki alfabetik sıralı gruba yerleştirildi. Bunun tek istisnası, turnuvada en fazla temsilciye sahip olmanın bir sonucu olarak, iki takımın tek bir grupta toplanmasını sağlayan EMEA takımlarıydı.”

Açıklamaya göre EMEA Elemelerinden gelen takımlar, turnuvaya katılım sağlayan takımların çoğunluğunu içerdiğinden dolayı bir istisnaya tabi tutuldu. Bu istisna sayesinde SuperMassive Blaze ve Acend takımı aynı bölgeden gelmesine rağmen aynı gruba düşebildi. Daha fazla bilgi için Riot’un makalesine buradan gidebilirsiniz.


VALORANT VCT Masters 3 Berlin Grupları açıklandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT