Connect with us

Espor

SuperNova CS:GO Malta turnuvasında şampiyon Team Liquid oldu

150.000 Dolar ödül havuzlu SuperNova CS:GO Malta’da şampiyon belli oldu.

Malta’nın Saint Julian’s şehrinde düzenlenen SuperNova CS:GO Malta turnuvasında şampiyon Kuzey Amerika ekibi Team Liquid oldu.

Yarı finalde BIG’i 2-0 mağlup eden Liquid, yarı finalde HellRaisers’ı 2-0 ile geçen NRG ile finalde karşılaştı. bo3 formatında oynanan karşılaşma TSİ 22.25’de başladı. İlk harita NRG tarafından Overpass olarak belirlendi. İlk yarıyı 12-3 önde kapatan Liquid, ikinci yarıda da mükemmel performansını sürdürdü ve maçtan 16-4 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren Liquid, ikinci harita olarak Inferno’yu tercih etti. Bu haritanın ilk yarısında ise 11-4 NRG üstünlüğü vardı. İşi son haritaya bırakmak istemeyen Liquid, fevkalade bir geri dönüşe imza atarak maçı 16-14 kazanmayı bildi. Seriyi 2-0’a getiren Liquid, SuperNova CS:GO Malta turnuvasının şampiyonu oldu.

Final serisine Liquid’in Kanadalı oyuncusu Keith “NAF” Markovic‘in performansı damga vurdu. Tam 42 kez öldüren NAF, bunun karşılığında sadece 20 kez ölerek 1.51 rating elde etti.  Turnuvanın MVP ödülü de NAF’a verildi. Maçtaki en düşük ratingi alan isim ise NRG oyuncusu Damian “daps” Steele oldu. 36 kez ölmesine karşın sadece 17 kez öldüren daps’ın ratingi ise 0.68 idi.

SuperNova CS:GO Malta turnuvasında ne kadar ödül dağıtıldı?

Turnuvanın toplam ödül havuzu $150.000 idi. Şampiyon olan Team Liquid tam $80.000 ödülün sahibi oldu. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan NRG ise $40.000 ikincilik ödülünün sahibi oldu. SuperNova CS:GO Malta turnuvasındaki diğer takımlara ise sıralamalarına göre $2.000-$15.000 arasında ödül dağıtıldı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor