Connect with us

Espor

Surreal Esports, saldırı iddiaları hakkında bir açıklama yayınladı

Gündeme gelen saldırı iddiaları hakkında Surreal Esports bir açıklama yayınladı.

Surreal Esports, saldırı iddiaları hakkında bir açıklama yayınladı

S2G Esports PUBG Mobile oyuncularından biri olan Anıl “RipSevinnn” Güven, 13 Nisan Çarşamba gününün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Surreal Esports PUBG Mobile oyuncusu Berkay “Alone” Alper tarafından saldırıya uğradığını iddia etmişti. Oldukça ciddi olan iddiaların gündeme gelmesinin ardından Surreal Esports, saldırı iddiaları hakkında bir açıklama yayınladı.

Takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden 14 Nisan Perşembe günü saat 03.00 sularında yayınlanan açıklamada olayın, Surreal Esports ve Berkay “Alone” Alper tarafı anlatıldı.

Surreal Esports: “Halı saha maçı etkinliğine takım oyuncumuz konuşmak amacıyla gitmiştir”

Yaşanan olaylar hakkında açıklama yapmak zorunda olduklarını belirten takım, böyle bir olayın yaşanmış olmasını şiddetle kınadıklarını söyleyip, iddiaların odağındaki iki oyuncu arasında başlayan gerilimin en başına değindi.

19 Mart Cumartesi günü S2G Esports’un oyuncusu Anıl “RipSevinnn” Güven aşağılayıcı bir Instagram hikayesi attığı iddia edilen açıklama şöyle devam etti: “takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper de bir story atmıştır. Bu Instagram hikayelerinden sonra adı anılan karşı takım oyuncusu tarafından Berkay ‘Alone’ Alper’e Instagram üzerinden küfür edilmiştir. Karşılıklı küfürleşmelerden sonra bütün takımların katıldığı scrim turnuvasında adı anılan karşı takım oyuncusu herkesin içinde oyuncumuzun ailevi değerlerine sesli bir şekilde küfür etmiştir.”

İlginizi Çekebilir: S2G Esports oyuncusu RipSevinnn saldırıya uğradığını açıkladı!

Gündeme gelen olayın “13.04.2022 tarihinde birçok kulüp oyuncularının katıldığı halı saha maçı etkinliğine takım oyuncumuz konuşmak amacıyla gitmiştir ve adı anılan karşı takım oyuncusunu yanına çağırmıştır. Adı anılan karşı takım oyuncusu “sen kimsin” diye soru sorduktan sonra takım oyuncumuz ismini söylemiştir. Adı anılan karşı takım oyuncusu karşısındakini tanıdıktan sonra ‘Senin benimle ne işin var…..’ gibi ağır hakaret söyleminde bulunmuştur.” sözleri ile aktarıldığı açıklama, şöyle devam etti:

“Takım oyuncumuz Berkay “Alone” Alper bu söylem karşısında kendisini tutamayıp, elinde hiçbir cisim olmadan 1 tane yumruk atıp geri çekilmiştir. Durumu gören adı anılan karşı takım oyuncusunun arkadaşları Berkay “Alone” Alper’in üzerine doğru hareket edip darp etme girişiminde bulunmuşlardır. Kafasında sopa kırılıp, bıçak çekilmesi sonucu oyuncumuz olay yerinden eşyalarını dahi almadan uzaklaşmak durumunda kalmıştır.”

“Elimizde gerekli kayıtlar mevcuttur”

Berkay “Alone” Alper’in darp edilmesini inkar edenlere aldırış edilmemesini umduklarını belirten Surreal Esports’un açıklaması “Bıçak çekilme durumunu inkar eden ve olayları böyle anlatanlara aldırış etmemenizi umuyoruz çünkü elimizde gerekli kayıtlar mevcuttur. Bıçak çeken kişi oyuncumuz Berkay “Alone” Alper değil karşı taraftan bir şahıstır.” şeklinde devam etti.

Yaşanan olay hakkında kulübün haberinin olmasının ardından harekete geçildiği belirtilirken, “yaralanan rakip takım oyuncusunun ilk yardım almak için gittiği hastanede yardımcı olması amacıyla kulüp menajerimiz bölgeye gönderilmiştir” denildi.

Takım, açıklamasında gidilen ilk hastanede estetik cerrahi bölümünün olmaması nedeniyle menajerleri tarafından RipSevinnn’in tedavisinin en iyi ve en hızlı şekilde gerçekleşmesi için özel hastaneye götürüldüğü belirtilirken, “Saatin geç olmasından dolayı nöbetçi doktor bulunamadığından tekrar şehir hastanesine ulaşımı kulübümüz tarafından sağlanmıştır. Hastanede yapılan işlemler sonucunda adı anılan karşı takım oyuncusu darp raporu almıştır.” detayları aktarıldı.

Bu olayların yaşandığı sırada Berkay “Alone” Alper’in de hastaneye giderek darp raporu aldığını ve olayın yaşandığı semt karakoluna giderek karşı taraf hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından yaşananlar hakkında ise şu sözler dile getirildi:

“Karşı takımın menajeri hastaneye geldikten sonra kulübümüzün menajeri hastaneden ayrılıp karakola oyuncumuzun yanına gitmiştir. İfade için karakola gelen adı anılan karşı takım oyuncusu kapıdan içeri girer girmez yine takım oyuncumuzu kışkırtıcı bir şekilde aileyi değerlerine küfür etmiştir.”

Surreal Esports: “Olay mahkeme sürecine taşınmıştır”

Asılsız suç karşısında sessiz kalmak istemediklerini belirten takım, yayınlanan açıklamaya Sabaha kadar süren sorgu ve suç duyurularının ardından 2 tarafta karakoldan ayrılmıştır. Olay mahkeme sürecine taşınmıştır.” sözleri ile devam ederken, bu süreç sonuçlanana kadar Alone’u hedefleyen hakaret, tehdit ve mental sağlığını etkileyebilecek herhangi bir mesaja karşı dikkat edilmesi rica edildi.

Oldukça uzun olan açıklama şu sözler ile sonlandı:

“Böyle bir durumun yaşanmasını kulüp olarak kınıyoruz ve hakkımızda yapılan marka karalama çalışmalarından dolayı üzüntü duyuyoruz. Surreal Esports, Türkiye’de esporun en temiz ve en iyi yerlere gelmesi için elinden geleni yapmaya çalışan bir kulüptür ve bu fikir doğrultusunda devam edecektir.”


İlginizi Çekebilir:

S2G Esports oyuncusu RipSevinnn saldırıya uğradığını açıkladı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor