Connect with us

Espor

Surreal Esports: “VALORANT operasyonlarımızı durdurma kararı aldık”

VRL Türkiye: Birlik 2.Split’ten çekilme kararı alan takım, tahmin edilen duyuruyu geçrekleştirdi.

surreal esports valorant

Son zamanlarda dikkat çeken Surreal Esports, geçtiğimiz dönemde ilk olarak VALORANT kadrosundaki oyuncuların istekleri üzerine yeni fırsatları değerlendirmelerine izin vermesi daha sonra ise VRL Türkiye: Birlik 2.Split’ten çekilme kararı alması ile gündeme gelmişti.

28 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde resmi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yayınlayan takım, beklenen duyuruyu yaptı.

Surreal Esports: “Yeni bir kadro oluşturmak bizler için imkansıza yakın bir hale geldi”

EMEA Challengers Promotion turnuvasına veda etmelerinin ardından bir oyuncularının gelen teklifleri değerlendirmek istediğini bir diğer oyuncularının ise yurt dışına taşınacağının belirtildiği açıklamada mevcut VALORANT kadrosunun dağılışı şu sözler ile aktarıldı:

“Takımımızla aynı kimyayı yakalayıp başarımızın üstüne başarı katabilecek oyuncuları bünyemize katmak bu kısa transfer periyodu içerisinde oldukça zordu. Ayrıyeten bu kısa dönem içerisinde kulübümüzün adının geçtiği talihsiz bir olay yaşandı ve takım içerisinde yapılanmaya gidildi. Bütün bunların ardından halihazırdaki takımımıza takviyede bulunmak veya yeni bir kadro oluşturmak bizler için imkansıza yakın bir hale geldi.”

Surreal Esports olarak takımlarının adını taşımış veya taşıyan her oyuncuya ailenin bir üyesi gibi baktıkları belirtilirken, takım tarafından kısa transfer sürecinde oyuncuların önlerini kesmemek için onların transfer süreçleri ile ilgilendikleri bilgisi paylaşıldı.

“Katılım hakkımızı kaybedebileceğimizi bilmemize rağmen bu yolu tercih ettik”

Espor topluluğuna negatif bir seyir zevki yaşatmak istemediklerini belirten takım, “Birlik Ligi’nin 2. Mevsimine katılım hakkımızı kaybedebileceğimizi bilmemize rağmen bu yolu tercih ettik. Birlik Ligi’ne katılım hakkımızı kaybetmemizin ardından ise VALORANT arenasında mücadele edebileceğimiz yer sayısı kısıtlıydı. Uzun aralıklarla kısıtlı miktarlardaki turnuvalara katılmanın bir anlamı olmamasından ötürü ikinci bir duyuruya kadar operasyonlarımızı durdurma kararı almak durumunda kaldık.” sözleri ile aldıkları yeni kararı açıklamış oldu.

Açıklamanın devamında ise bütün bu paylaşılan bilgilerin Surreal Esports VALORANT sahnesine veda ediyor sonucunu ortaya çıkarmayacağı belirtilirken, “Yeni bir turnuva sisteminin gelmesi halinde taraftarlarımıza ve espor topluluğuna hak ettikleri seyir zevkini yaşatabileceğimiz ve bayrağımız] uluslararası arenada gururla temsil edebileceğimiz bir kadro ile VALORANT sahnesine geri döneceğiz!” mesajı paylaşıldı.

Tugay Gök: “Riot’un bu konuya hızlıca el atması gerek”

Takımın resmi açıklamasının yayınlanmasının ardından takımın kurucusu Tugay Gök de düşüncelerini bir Tweet ile takipçileriyle paylaştı.

Yayınladığı Tweet’te VALORANT’ta gelecek vaat eden çok fazla organizasyon olduğunu belirten Gök, “ancak bu organizasyonların neredeyse hiçbiri düzenlenen lige giremiyor, verdikleri emekler heba oluyor… Böyle giderse birçok takım daha bu arenaya veda etmek durumunda kalacak. Riot’un bu konuya hızlıca el atması gerek.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Team Demiral Esports da VALORANT operasyonlarını durdurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor