Connect with us

Espor

Suudi Arabistan resmi bir espor ligine başlamak istiyor

Suudi Arabistan’dan beklenmeyen bir espor atağı geldi.

Suudi Arabistan bir espor ligine başlamak istiyor

Suudi Arabistan Elektronik ve Entelektüel Spor Federasyonu’nu (SAFEIS) kurmasından yaklaşık bir ay sonra, Arap krallığı tarihinde ilk olarak bir espor ligini hayata geçirmek istiyor.

Bahsedilen lig, 29 Nisan’da Cidde’de gerçekleştirilen GSA FIFA 18 turnuvasının sona ermesiyle açıklandı. Katılımcılar, önümüzdeki ağustos ayında finali gerçekleştirilecek olan FIFA 18 Global Series elemelerinde 100.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almak için yarıştılar.

Espor ligini futbol federasyonu organize edecek

Her ne kadar ligde hangi oyunların yer alacağı henüz açıklanmamış olsa da, Dot Esports’un bildirdiğine göre turnuva kısmen Suudi Arabistan Futbol Federasyonu tarafından organize edilecek. Bu da bizlere FIFA’nın şansının daha çok olacağının ipucunu veriyor.

Suudi Prens Faysal bin Bandar bin Sultan yaptığı açıklamada “Tüm oyunculara mesajım: Bugün amatör ol, ama sıkı çalışıp ve rekabet edersen, bir atlet olabilirsin.” dedi.

Bu haber ile birlikte görüyoruz ki bize yakın olan ülkeler de elektronik sporlar konusunda boş durmuyorlar. Bizim elektronik sporlar federasyonu kurmamızın ve bu haberin ardından, Orta Doğu’daki esporlara bakış biraz daha değişecektir.

Bir nevi spor bakanlığı olan başkan yardımcısı Prens Abdülaziz bin Turki El Faysal, federasyonlar arasındaki işbirliğini övdü ve bunun, krallığın espor endüstrisi için büyük bir sıçrama olduğunu söyledi.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor