Connect with us

Espor

T1 ekibi Teddy ve Clozer’dan sonra Cuzz ile de yollarını ayırdı

T1, üç yedek oyuncusuyla da devam etmeme kararı aldı

T1 ekibi Teddy ve Clozer'dan sonra Cuzz ile de yollarını ayırdı

Geçtiğimiz iki yılda T1 formasıyla bir kez Kore şampiyonluğu yaşayan 22 yaşındaki ormancı Cuzz, resmi olarak takımdan ayrıldı. 2017 yılının yaz mevsiminde Longzhu Gaming ile LCK kariyerine başlayan, 2018 MSI finalinde RNG’nin rakibi olan Kingzone DragonX ekibinin Peanut ile birlikte önemli bir parçası olan Cuzz, gösterdiği başarının ardından 2019 yılında T1 kadrosuna dahil olmuştu.

”Cuzz ile yollarımız ayrıldı. Takıma yaptığı katkıyı gerçekten takdir ediyor ve ona gelecekteki maceralarında iyi şanslar diliyoruz.”

T1 ekibi başlangıç beşlisini belirliyor

Ana koç Daeny ve yardımcı koç Zefa döneminde bir türlü kadro istikrarını sağlayamayan T1 tarafı Stardust ile birlikte yaz mevsiminde önemli bir çıkış yaşamış, finalde Damwon KIA’ya mağlup olmuştu. Orta koridorda yer yer Clozer, alt koridorda Teddy ve ormancı rolünde ise Cuzz görev alıyordu. Genç oyuncular Gumayusi ve Oner’ın kadroya yerleşmesiyle birlikte Faker da orta koridorda istikrarlı bir şekilde performans vermeye başladı.

2021 Dünya Şampiyonası‘nda beklentilerin bir hayli üzerinde çıkan T1, grup aşamasını turnuvanın şampiyonu Edward Gaming’in üzerinde bitirmiş fakat yarı finalde tekrardan Damwon KIA’ya takılmıştı. Canna-Oner-Faker-Gumayusi ve Keria beşlisini hiç bozmayan T1 ekibi eksikliklerini kapatabildiği zaman lig şampiyonu olabileceğini herkese gösterdi. Geçtiğimiz günlerde tecrübeli nişancı Teddy ve çaylak orta koridor Clozer ile yollarını ayıran T1, ormancı rolünde Oner’a güveneceğini belli etti.

Takımın üç yedek oyuncusuyla da devam etmeme kararı alan T1, Dünya Şampiyonası’nda kullandığı başlangıç beşlisi üzerinde ısrar etmekte kararlı. Ana koç Stardust’ın ayrılmasından sonra tek eksik yer olan koç pozisyonuna önemli bir hamle bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor