Connect with us

Espor

T1 Faker: ”Kariyerimden daha uzun süre oynayacak profesyoneller elbet olacaktır.”

”Yeni bir rekor daha kırmak mutluluk verici.”

T1 Faker: ''Benden daha uzun süre oynayacak profesyoneller olmayacak.''

LCK 2022 Bahar Mevsimi 2. hafta 2. gün mücadelesinde T1, lige beklentilerin çok altında başlangıç yapan DRX ekibini zorlanmadan mağlup etmeyi başardı. Maçın ardından düzenlenen röportajda merak edilen soruları yanıtlayan tecrübeli orta koridor oyuncusu Faker, Corki ve Tryndamere seçimleri ve takımın mevcut gidişatı hakkında konuştu.

Ligde oynadığı ilk üç seriden de galip ayrılan T1, sezon öncesinde Faker ile sözleşme yenilemişti. 2021 Dünya Şampiyonası‘nda herkesin takdirini toplayan T1 ekibine bu yıl da Faker liderlik yapacak. GEN ile ligin mutlak favorilerinden biri olarak görülen T1’ın kadrosunu koruması sayesinde ciddi şampiyonluk şansı bulunuyor.

Bugünkü galibiyetiniz hakkında düşüncelerin neler?

LCK’deki 450. galibiyetimi aldığımı duydum ve yeni bir rekor kırmak iyi hissettiriyor. Performansımız açısından, bugün DRX’e karşı oldukça iyi oynadığımızı düşünüyorum.

Serinin ilk maçında neden Tryndamere’i Corki’nin karşısında tercih ettiğinizi bize anlatabilir misiniz?

Corki için çeşitli koridor eşleşmeleri arıyordum ve Tryndamere’nin ona karşı iyi iş çıkaracağını hissettim. Çünkü Corki’nin kitinde sıfır kitle kontrolü var ve koridor aşaması o kadar da güçlü değil.

İlham ağacının yeni rünü İlk Vuruş hakkında neler düşünüyorsun?

Rünün kendisinin dengeli olduğunu düşünüyorum, ancak rün, onu kullanan şampiyonların dengesini değiştirdi.

Üç maçlık galibiyet serisi yakaladınız. Sizce takım bu ivmeyi ne kadar ileri taşıyabilecek?

Şimdiye kadar nispeten daha zayıf takımlarla karşı karşıya geldiğimizi düşünüyorum, bu yüzden daha güçlü takımlara karşı ne durumda olduğumuzu görmem gerekecek. Bu takımlardan biri de Gen.G çünkü onlar da bizim gibi galibiyet serisindeler. Bu yüzden bence Gen.G’ye karşı oynayacağımız maç içlerinden en eğlencelisi olacak.

Kendinizi daha ne kadar süredir profesyonel olarak oynuyorken ve çeşitli rekorlar elde etmeye devam ederken göreceksiniz?

Diğer profesyonellerin yetişmemesi için mümkün olduğunca çok maç oynamanın eğlenceli olacağını düşünüyorum. Aklımda belirli bir sayı olmasa da kariyerimden daha uzun süre oynayacak profesyonel oyuncular olacağına inanıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor