Connect with us

Espor

T1 Faker: ”Riot’un tekli derecelideki win trade sorununu çözeceğine inanıyorum.”

”Umarım kötü niyetli oyuncuları durdurmak için gerekli önlemler alınır.”

T1 Faker LCK

League of Legends espor’unun ikonik isimlerinden Faker, LCK Yaz Mevsimi 8. haftada 2 – 1 yendikleri Fredit BRION serisinin ardından yapılan basın konferansında merak edilen soruları yanıtladı. Takımın son gidişatı ve genç ormancı Oner hakkında düşüncelerini dile getiren yıldız isim, tekli derecelide karşılaşılan win trade problemi üzerine de fikirlerini belirtti.

Bugünkü galibiyet hakkında ne düşünüyorsun?

Son maçımızı kazansaydık ve galibiyet serisi yakalasaydık daha iyi olurdu ama bugün alınan galibiyetteki performansımız iyi olduğu için memnunum.

Neredeyse playoff’a girmeyi garantilediniz. Bu nasıl hissettiriyor?

Hedefimiz playoff’lara kalmak olmadığından çok bir şey ifade etmiyor.

Son zamanlarda Oner ile birlikte oynuyorsun. Bu konu hakkında söyleyeceklerin var mı?

Ligin ilk yarısından sonra sonuçlarımız o kadar iyi değildi ve takım içerisindeki atmosfer kötüydü. Bence Oner bu kısımları geliştirmeye başlıyor. Bu süreçte Oner birçok oyuna liderlik etti, takım atmosferinin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Geçenlerde yaptığın yayın sırasında tekli derecelideki win trade sorunuyla ilgili fikirlerini söyledin. Ve yapanların birçoğu ceza aldı. Ne düşünüyorsun?

Tekli dereceli puanlarım çok düştü ve bunun kendi hatalarımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Formumu geliştirmek ve sezonu daha yukarıda tamamlamak istiyorum. Win trade konusuna gelirsek, o konu hakkında konuşurken sinirlenmiştim. Riot’un win trade problemini çözeceğine inanıyorum. Umarım kötü niyetli oyuncuları durdurmak için gerekli önlemler alınır.

Yaz mevsimi boyunca 7 kez maçın oyuncusu seçildin. Sezonun MVP’si ödülünü almak istiyor musun?

Yedi kere seçildiğim için iyi hissediyorum fakat takım oyununa yönelirsem gerisi gelir. MVP ödülünü fazla umursamıyorum.

Konferansı bitirirken son kez söylemek istediklerin neler?

Normal sezon performansımız önemli fakat playoff’larda gösterdiğimiz en önemlisi. Mevsim finallerinde taraftarlarımıza en iyi performansımızı göstermek için çok çalışacağım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor