Connect with us

Espor

T1, LCK 2020 Bahar Mevsimi Şampiyonu oldu

T1 ve Faker, 2020 Bahar Mevsimi Finali’nde Gen.G’yi yenerek 9. LCK Şampiyonluğu’na ulaştı!

Faker, LCK'de en fazla oyun oynayan oyuncu oldu

LCK 2020 Bahar Mevsimi Finali’nde Gen.G’yi 3-0 ile geçen T1 kupayı kaldıran taraf oldu. Organizasyon, yıldız orta koridor oyuncusu Faker ile birlikte 9. LCK kupasını kaldırdı.

Kötü bir yıl geçirdikten sonra takımı tekrar inşa eden T1, disiplinli çalışmanın meyvelerini almaya başladı. Genel olarak 2020 Bahar Mevsimi’nin en iyi takımı görüntüsü çizen organizasyon, Gen.G ile birlikte şampiyonluğun en büyük adayıydı. LCK Finali’nde de bu iki takımın karşılaşması tesadüf olmadı. Faker’ı durdurabilecek tek takım olarak gösterilen Gen.G ne yazık ki Final’de büyük bir hezimete uğradı. Orman rolündeki Cuzz’ın rakibine büyük farklar attığı ve Faker ile takımını taşıdığı seride gülen taraf T1 oldu.

Organizasyon ve Faker böylelikle LCK’deki 9. şampiyonluğuna ulaştı. Tüm zamanların en iyi oyuncusu olan Faker ise kariyerine son hızla devam ediyor. 2013 yılında LCK’yi kazanan en genç orta oyuncu olan Faker, bugünkü şampiyonluğuyla birlikte ligde kupa kaldıran en yaşlı orta koridor oyuncu ünvanını da ele geçirdi. Teddy de LCK’yi 3’ten fazla kazanan 3. nişancı olarak öne çıkıyor.

T1’in seviyesini hala tam olarak test edebildiğini söylemek güç. Takımın diğer güçlü ekiplere karşı nasıl performans belirleyeceği merakla bekleniyor. Fakat bunun için takımın hayranları Worlds 2020’yi beklemek zorunda. Hatırlayacağınız üzere MSI 2020 iptal edilmişti.


İlginizi çekebilir:

G2 Perkz: 2019’daki formumuzdan daha iyiyiz

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor