Connect with us

Espor

T1, Worlds 2022’de Nefes Kesen Bir Serinin Sonunda RNG’nin Sihirdar Kupası Umutlarını Ezdi

RNG ve T1 arasındaki rekabette T1 lehine bir zafer daha.

T1

Rng ve T1 arasındaki seri daha yakın olabilirdi, ancak T1, 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası’ndaki en heyecan verici serilerinden biri ile bugün Çin’in Royal Never Give Up’ının üzerinden geçti.

Profesyonel arenadaki en efsanevi iki organizasyon arasında , espor tarihinin en iyi iki oyuncusunun orta koridorda çarpışmasıyla geçen bir savaştı. Xiaohu ve Faker ekipleri ile birlikte evlerinde ve New York City’deki Hulu Tiyatrosu’nda olanlar için inanılmaz bir gösteri sergilediler, ancak duman ve enkazın arasında yalnızca bir ekip yükseldi.

Baştan sona, seriye sürekli olarak erken oyun kararları etkiledi, Zeus’un Camille’i için Oner tarafından yapılan birden fazla baskınla birinci oyuna hakim oldu. Takımın geri kalanı yerlerini korurken, Oner Wei’yi tamamen geride bıraktı ve üstün orman istilaları ve genel oyuna etkisi ile onu ezdi. Neredeyse mükemmel bir erken oyunun ardından, T1 harika takım savaşı ve makro oyunla kartopunu zafere dönüştürdü.

Bu oldukça rahatsız edici kayıptan sonra, serinin ikinci oyunu RNG için zihinsel bir sıfırlama gibi görünüyordu, ancak bunun yerine kalp kırıcı oldu.

Üçüncü oyun, T1 ve RNG’nin muhtemelen isteyeceğinden çok daha fazla fiestaydı, ancak Faker ve ekibi sonunda Yone, Varus ve Sejuani’nin yıkıcı bir wombo kombosu ile seri galibiyetine aldı.

Bu zafer ile Faker, katıldığı her Dünya Şampiyonasında çeyrek finalleri geçme konusundaki inanılmaz başarısına devam etti. Bu aynı zamanda T1’in organizasyon tarihinde ilk kez beş maçlık serilerde RNG dışında bir LPL ekibiyle karşılaşacağı anlamına geliyor. Üç kez Worlds kupasının sahibi olmuş takım şimdi turnuvadaki en ölümcül Çinli temsilci olan JD Gaming ile karşı karşıya geliyor.

Maçları buradan izleyebilirsiniz.

Wild Rift 3.4b Yama Notları yayınlandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor